Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusra van szükségem,...

Pszichológusra van szükségem, minél hamarabb. Hogy kell ezt elintézni?

Figyelt kérdés

Iskola pszichológus nem megoldható, mert februártól (ha addig életben maradok) külföldön leszek egyetemista, addig itthon vagyok, szóval erre nincs lehetőség?

Ingyenes? Vagy fizetnem kell? Hogy van ez? Hova menjek el?


2014. nov. 6. 19:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
Mi a baj?? :O
2014. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
44%
Én segítek neked. Ráadásul INGYEN. Írj!
2014. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"ha addig életben maradok" azt jelenti, hogyha addig nem leszek öngyilkos.

Áh, nem akarok én senkit terhelni a gondjaimmal... Egyébként meg nem nagyon van legális, törvényes megoldás. De nagyon kedvesek vagytok. :(

2014. nov. 6. 19:58
 4/12 anonim válasza:
100%
Figyelj, én 2 héten belül az leszek valószínűleg, bennem megbízhatsz.
2014. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van ingyenes lehetőség is, de oda nem könnyű bekerülni, kell hozzá egy komoly ok, mivel kevés ingyenes pszichológus van, nem tudnak mindenkivel foglalkozni. Én járok ingyenesen, a kerületi, vagy területi szakrendelőben, vagy pszichiátriai gondozóban kell megkérdezned, hogy van-e lehetőség pszichológusi segítséget igénybe venned, ha igen, akkor kapsz egy időpontot, utána már ő dönti el, hogy mi a baj, mekkora és hogy egyáltalán tud-e ő kezelni, vagy inkább átirányít pszichiáterhez, ha ez történik, akkor az azt jelenti, hogy komolyabb gond van veled, amihez gyógyszer is kell, nemcsak pszichoterápia. Pszichiáter viszont ingyenesen tudtommal nem tart pszichoterápiát, tehát nála beszélgetés nincs, gyógyszerfelírás van.
2014. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ha öngyilkossági szándékod van, akkor bármikor bemehetsz a helyi pszichiátriai osztályra, az ilyesmit komolyan veszik és segítenek neked.
2014. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm #5 az infót! Akkor hova menjek be, hogy ezt megtudjam érdeklődni, feliratkozni a sorba?
2014. nov. 6. 20:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Első körben nézd meg a helyi szakrendelő honlapját, ahová járni szoktál szakrendelésekre, jó esetben találsz rajta egy pszichológust, ha nem akkor a helyi pszichiátriai gondozó honlapját nézd meg, ha nincs infó, akkor holnap hívd fel ezt a két helyet és kérdezd meg, hogy van-e pszichológus és mennyiért, ha szerencséd van, akkor van ingyen, megadják a számát és felhívod, ha csak fizetős van, akkor eldöntöd, hogy megér-e neked ez annyi pénzt. A helyi pszichiátriára mindenképpen mehetsz és azért ők is tudnak segíteni, csak sok esetben a pszichiáterek ok nélkül is gyógyszert írnak fel, de első alkalommal biztosan beszélgetnek veled és tudnak tanácsot is adni. Van még néhány alapítvány, ahol van nagyon olcsón van pszichológus, jelképes összegért, én csak Budapesten ismerek ilyet, ha még egyáltalán nem szűntek meg.
2014. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
rengeteg öngyilkosság-ellenes lelkisegélyszolgálat van. őket is felhívhatod, ők biztos tudják, hogy mit hogyan kell intézni. keress rá a googleban. szerintem elég sokan foglalkoznak ilyen témával, alapítványok, stb. nem hiszem, hogy sorba kell állnod ilyen témával. ezzel nem szoktak várni.
2014. nov. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat!
2014. nov. 6. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!