Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem magam függőnek?...

Miért érzem magam függőnek? Miért nem tudok én csak úgy magában boldog lenni és jól érezni magam?

Figyelt kérdés

Mielőtt félreértené bárki is, esetemben nem drog vagy alkohol játsza a függőségem középpontjában lévő dolgot. Viszont ettől még mindig úgy érzem, hogy függő vagyok - csak éppen a koffein, a cukor, a jó kaják irányába.


Egyre többször veszem ezt észre, hogyha nincs itthon se kóla, se üdítő, se csoki se cukor akkor alig van kedvem bármihez is, és rögtön mennék a boltba utánpótlásért.


Közben viszont nem akarok menni, mert egyre inkább megviseli az egészségemet a dolog (elhízás főleg) - de egyszerűen ez a "kikapcsoló gombom" a problémák világában. Ha úgy vagyok itthon hogy van nálam egy nagy üdítő meg egy csoki (néha csipsz) akkor sokkal kevésbé érzem magam rosszul. Persze ha elfogyott duplán érzem magam rosszul mert megint nem tudtam megállni és csak hízok mint a disznó ha így haladok tovább (mérlegeim: 2010 - 105kg, 2011 - 130 2012 - 105 /erős fogyóúra után/, 2013 - 107, 2014 vége - 123. És pillanatnyilag rosszabbul érzem magam mint 2012-ben (szegényebb vagyok, kevesebb "barátom"/haverom van, túl vagyok az első kapcsolatomon és szakításomon is /ami azt hiszem egyben az utolsó is volt, kétlem hogy még egyszer összejön/, egyre közelebb került a "halál" a családhoz egyelőre csak nagyszüleim testvérei távoznak elég gyorsan, nagyon félek hogy a következő valamelyik nagyszülőm lesz, tekintve a gyors fizikai (egyiküknél mentális) leépülést. Én pedig még nem vesztettem el senkit, nem tudom mire számítsak.


De ez most mellékes is, a lényeg hogy fogalmam nincs hogyan szállok ki ebből.


És most előre reagálnék a várható sértésekre, beszólásokra:


"Eccerűen csak ájjá le te dagadék" (Hát nem, ez nem így működik, próbálom - 2012-ben egy teljes évig ment de akkor álltak mellettem támogatók).


"Sportoljál mert kell" - Ez olyan dolog amit magamtól is tudok - nagyobb bajt okoz az hogy hol. Itthon szoktam tornázni, de nem tudom mennyi értelme van, nincs aki megmondja pontosan mit kellene tenni - a neten pedig vagy önbecslésem porig romboló oldalakba futok (minden képen gyurmák, egyél kokszot reklám), vagy olynba amihez speciális eszközök kellenek ami nincs.


Mindegy... Csak azt nem tudom mások hogy boldogok. (Bár merem állítani hogy a többség nem az és ezért van ennyi alkoholista (zugivók főleg), kövér/dagadt ember, mert esznek bánatukban, illetve munkamániás vagy gyárkémény típusú dohányos. Drogos csak azért nincs mert mind meghal hamar.



#szemét #függőség #INFJ #mocsok #Quixote #drogos is lenne ha több pénze lenne attól félek #nem túl boldog
2014. nov. 8. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb,hogy tudatosítsd magadban: nem vagy függő,csak vannak rossz szokásaid,amit könnyen elhagyhatsz,vagy kiválthatsz valami jóra.(Tényleg csak így van!)

Második: üdítőből mondjuk csak a Coca-Cola Zero-t idd (és ne ülj fel annak a riogatásnak,hogy édesítőszer van benne és megmérgez.)

Harmadik: először valamelyik low carb diétával (Atkins,Dukan,Norbi) fogyj le pár 10 kg-ot és onnantól már a kedved is megjön a sporthoz,addig is sétálj minél többet.

Addig is :) :

https://www.youtube.com/watch?v=HT0HYCg7ohg

2014. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is voltam így. Pláne, hogy olyan családból jöttem, ahol konkrétan nem lehetett semmi jó dolgot otthon csinálni, csak enni. Nekem az segített, amikor leválltam otthonól, vagyis megváltoztattam azt, ami a legjobb táptalajt adta a helyzet számára. Ha te tudod, neked mi ez, és meg is tudod változtatni, akkor hajrá.
2014. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"drogos is lenne ha lenne több pénze attól félek" -- Ezen besírtam :D

Amúgy maximálisan megértem a problémádat. Én is kóla függő vagyok és imádom a jó kajákat. Elhatározom általában hogy kibírom és nem költök nasira vagy kólára, de alvás előtt tuti az éjjel nappali boltban kötök még ki. Tudom hogy hedonistán hangzik de néha úgy érzem hogy az egyetlen jó dolog ami történhet az emberrel ha jó dolgokat rak a pocakjába.

Szerintem ahogy az egyik válaszoló is írta, meg kéne próbálni jó dolgokkal kiváltani a meglévőt. Nagyon jó tippeket írt.

A halál témához akartam hozzászólni. Ez elhiszem hogy nagyon frusztrál. Engem is rettegéssel tölt el egy-egy közeli szerettem elvesztése, sajnos meg is tapasztaltam. Utálom a kliséket de sajnos tényleg az idő a kulcs a elejtéshez. Nem a szeretett személy felejtéséhez hanem a fájdalom enyhülésére. Te is meg fogod érteni, hidd el, de kívánom hogy minél később tapasztald meg.

Addig is próbálj meg boldog lenni. Nem sok ember mondhatja el hogy boldogan él. Valami probléma mindig lesz a háttérben ami ezt gátolja. A boldogság inkább csak egy átmeneti állapot amikor feloldódik benned a fenyegetettség érzése az élet nagy bajaitól.

Keress egy hobbit vagy vágj bele olyanba amire mindig is vágytál. Pl. megtanulni pár tánclépést ami tetszik netről, örökbe fogadni kiskutyát, bogárgyűjtemény stb.

2014. dec. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!