Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aggódom édesanyám miatt,...

Aggódom édesanyám miatt, egyre többet beszél magában. Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem olyan idős még csak 57 éves és úgy gondolom szellemileg friss még, sokat olvas és néz kulturális vagy vetélkedő műsorokat. De egyre többször beszél magában ráadásul T/1-ben, akkor is ha ott vagyunk vele egy szobában. Először azt hittem, azért mert keveset beszélgetünk, így többet kezdtem vele beszélni, de úgy látszik nem ez az oka. Nem rég pl. mosogattam ő a konyha asztalnál ült és kérdezte "Na mit főzzünk?" Mondtam neki, hogy nem tudom, milyen hozzávalók vannak itthon? Ő erre azt válaszolta, hogy ja nem tőled kérdeztem hanem magamtól. Sőt vitatkozni is szokott saját magával! Pl. hová tettük ezt a ruhát? Biztos a szekrénybe! Nem oda biztos hogy nem. De, oda! Nem szerintem a fiókban van. Ott nem lehet oda ilyet nem pakolunk! Megkérdeztem tőle, miért beszél magában ő erre elnevette és azt mondta, hogy csak szereti magával megbeszélni a dolgait. Szerintetek mit csináljak? Orvoshoz meg pszichológushoz nem nagyon akarom elvinni, meg ő se jönne saját magától, ráerőszakolni meg nem akarom!
2013. szept. 7. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
kerdezz meg orvost. sztem csak unatkozik
2013. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 LatDenRätteKommaIn válasza:

Szerintem magányos.

Lehet, hogy te úgy látod, hogy többet beszélgettek, de amíg nem, előfordulhat, hogy az neki rengeteg idő - már persze abban az esetben, ha más ember nincs neki az életében.

2013. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem egészen természetes. Én kikérdezném egy orvos véleményét.
2013. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a baj ezzel. Én szoktam pedig csak 27 vagyok
2014. dec. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem semmiképp ne vidd el orvoshoz. Én csak 13 éves vagyok és én is szoktam beszélgetni saját magammal, tehát ez egyáltalán nem a kortól függ. Megértem, hogy furcsának tűnhet mások számára, de van aki jobban érzi magát azzal a tudattal, hogy van még mellette valaki, akivel állandóan tud csevegni. Hiszen a többi emberrel nem oszthat meg minden apróságot. Vagy akadhatnak olyan témák is, amikről úgy érzi, hogy senki másra nem tartoznak, viszont muszáj megbeszélnie valakivel, és erre a legalkalmasabb ember saját maga. Erre a beszédmódra egy idő után rászokik az ember, és folyamatosan, társaságban is így kezd el beszélni. Egyáltalán nem kell aggódnod miatta, ő így érzi jól magát.
2015. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!