Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg elmebeteg a barátnőm?...

Tényleg elmebeteg a barátnőm? Nem tudom mit tehetnék, probléma leírása lent.

Figyelt kérdés
A barátnőm szeptember óta nagyon furcsán viselkedik. Mintha nem lenne képbe a dolgokkal. Mindenből rossz jegyet kap (ez megszokott, sosem volt jó tanuló, mindig puskázott vagy elcsalta a dolgozatokat), de nem ez a legnagyobb baj. Nincs semmi faktja ami persze nem baj, de kitalálta hogy biomérnök lesz. Ez persze lehetetlen és az is, hogy továbbtanuljon. Itt kezdett Kitti viselkedése feltűnni. Mindig álomvilágba élt és el volt varázsolva, de most teljesen. Majdnem mindenből bukásra áll, de bizonygatja hogy meg lesz a kitűnője félévkor. Többször rákérdeztem, hogy tényleg így gondolja-e, mennyit tanul otthon, átnéztem a füzeteit de persze semmit nem jegyzetel, az enyémből tanul ha elkéri egyáltalán. Higgyétek el nekem, tényleg úgy mondja, mint akinek reális esélyei vannak egy kitűnő bizonyítványra és egy egyetemi diplomára! Rendszeres kérdése a "Megtanítsam mit tanultunk táncon??????" nagyon gyerekes, alap hangereje is nagyon harsány, mindig rá kell figyelnem mert teljesen figyelemzavaros, az biztos. De nem erre vagyok most kiváncsi. Én űgy érzem, hogy kreált magának egy saját kis világot és abban él. A legnagyobb baj, hogy ő ezt elhiszi. Idillikus képeket, képzeteket teremt magának, de semmi realitása nincs. Segítsetek mert nem tudom kihez fordulhatnék, és félek, hogyha egyszer rájön, hogy igazából a céljai elérhetetlenek akkor képes lenne kárt tenni magában. Aki úgy érzi hogy több infóra van szüksége írja meg és válaszolok!

2014. nov. 10. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem betegség. Ha el tudod így is fogadni őt, akkor várd meg, mivé fejlődnek az események, aztán annak megfelelően lépj...
2014. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem betegség, inkább segíts neki jól tanulni.


Különben egy pofon néha nem árt fiatalon.

2014. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fura. Nem lehet, hogy drogozik?
2014. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod elfogadni olyannak, amilyen, akkor miért barátkozol/jársz vele? (nem derült ki pontosan, milyen értelemben a barátnőd, de mocsok dolog így elemezgetni a másikat, főleg ha közel áll hozzád. miért nem vele beszéled meg ezeket? szerintem amúgy semmi baja, ha meg kiderül, hogy nem veszik fel egyetemre, akkor na bumm. sokak fognak még rájönni erre aznap. az az egy biztos, én nem barátkoznék veled, ha véletlenül a helyében lennék és elolvasnám ezt a kérdést.)
2014. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, nehogy már azt hidd, hogy a partnered olyan, amilyen, és ezen soha semmi nem változtat, és neked minden változását továbbra is olyan vak majomszeretettel kell nézni.


Pláne tinikorban.


LoL.

2014. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi van? Senki nem mondta, hogy szeresse vakon, pont azt mondtam, ha nem tudja elfogadni a változásait/viselkedését, akkor NE járjon vagy barátkozzon vele. Ennyi. Tinikorban a közelállók el-nem-fogadása rosszabbat tesz, mintha egyszerűen otthagynák a fenébe, persze hosszabb távon nyilván. Tudom, mert voltam tini.
2014. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!