Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néhány vitamin és ez+az...

Néhány vitamin és ez+az reggelre. Vélemények?

Figyelt kérdés
[link]

2014. nov. 12. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de örülök, hogy nincs közte nagy adag C-vitamin, az tönkreteszi a gyomrot... szóval gondolom, amiért azt a sokak számára alap vitamint kihagytad, te máris jobban értesz a témához nálam. Így például felesleges megkérdeznem, hogy nincs-e a multivitamin-komplexben olyasmi, amit még szedsz külön is és sok lehet belőle. Mit tudom én. Szerintem azért egyél is melléjük valamit, és ne éhgyomorra told le ezt a rengeteg mindent. Kisebb vagyon, hogy van erre pénzed? :D
2014. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló :-) A C vitamin esszenciális, ráadásul antioxidáns lévén rengeteget segít a káros anyagokkal szembeni védekezésben. Közhiedelemmel ellentétben azonban sem vesekövet, se gyomorbántalmakat nem okozhat. A multivitaminban valóban van B6 vitamin, Magnézium is, ezek szedése a multi mellé azonban szükséges, mert speciális életvitelem mellett ez elengedhetetlen.. A milgamma további bombája a B vitaminoknak, szóval ha úgy vesszük az is is meghaladja az RDA%-ot. C vitamint kúraszerűen szoktam szedni, ahogy ezeket sem minden nap, és nem minden reggel (kivéve a vérnyomáscsökkentő, azt muszáj)... A szervezet válaszreaktióit kitapasztalva adagolom, megtanultam érezni mikor miből kevés... A B vitamin adagot úgy lehet jól belőni, hogy figyeled a vizeletet.. Ha a B vitamin sárgára festi, és jellegzetes Bvitaminszaga lesz, akkor túl sok belőle.. De időnként a szervezet igénye megnövekszik, ha a vitamin nem választódik ki vizelettel, akkor az azt jelenti, hogy felhasználódott, lehet rövid időre növelni az adagot.. A magnézium és a D3 vitamin hiánya is jellegzetes tünetekkel jár, depresszió, koncentrációs nehézségek, stb... Ezek közül egyetlen veszélyt rejt amit szedek: a multivitaminban D2 vitamin van, amit mellé szedek alkalomszerűen az D3 vitamin.. Tudni illik, D2 vitaminból lesz a szervezetben D3 vitamin, és a D2 vitamin toxikus lehet, mert nem tud kiürülni a szervezetből, csak úgy, ha UV sugárzás segítségével a szervezet át nem alakítja... Ezért van az, hogy nem a multivitaminból veszek be többet a többlet eléréséhez, hanem mellé szedek más forrásból származót is.
2014. nov. 12. 15:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és a jövedelmem nem tartozik a tárgyhoz, de ha összeszámoljuk, és figyelembe vesszük, hogy mindent alkalomszerűen és igény esetén szedek, úgy nem jön ki olyan sokra. A 30 darabos L-tirozint töb mint fél éve vettem, a magneb6 lassan egy éve van meg (ez volt az utolsó előtti a levélben), a 45 darabos multivitamin tipikusan 2-3 hónap alatt fogy el, míg a reegin+ egyedtlen doboza gyakorlatiklag évekig elég nekem. Pl nem igénylek koffeint, ha rendesen kipihentem magam, azonban ha a munkám tartósan napi 3-4 órás alvást enged csak, akkor segít egy kevés élénkítés.
2014. nov. 12. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi a részletes választ! Mondtm én, hogy jobban értesz hozzá, mint én. :) Én mindent kúraszerűen szedek sajnos csak, ennek főleg a pénzhiány az oka. Segítenél a C vitaminnal kapcsolatban, ha már itt vagyunk és értesz hozzá? Nekem gyomorgörcsöket, refluxot okozott (illetve nem biztos, hogy a refluxot konkrétan az okozta, de biztos, hogy súlyosbította), viszont az immunrendszeremnek, közérzetemnek érezhetően jót tett. Mennyit érdemes szedni belőle naponta, mennyi ideig, és hogyan pontosan, ugye enni kell előtte-utána, hogy ne bántsa a gyomrot, ha annak már alapból baja van? Bocsánat, hogy átmentem kérdezőbe.... dehát... :)
2014. nov. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem a jövedelmed iránt érdeklődtem vagy kértem számon rajtad, igazából vicceltem, bocs, ha nem jött át. :)
2014. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!