Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Durva hallucinációk?

Durva hallucinációk?

Figyelt kérdés

Visszaeső depressziós vagyok 14 éves korom óta, főként a családi helyzetem miatt.

Januárban durva hallucinációim voltak éjjel és nappal. Mindig úgy láttam, éreztem, hogy fekete árnyékok követnek. Néha megérintettek, de többnyire csak megjelentek.

Egyszer éjszaka arra ébredtem, hogy melegem van, de ráz a hideg. Ekkor megláttam egy csuklyás 2 méteres árnyat magam előtt, aki végigrohant a falon, majd eltűnt.

Máskor álmomban minden éjjel bejött hozzám "valaki", hallottam a lépteit, megállt mellettem, én meg sírtam, és nem mertem megfordulni, pedig éreztem, hogy néz.

Zavarodott álmaim voltak, amikben nem önmagam voltam, hanem más korokban élt személyek, és mindig erőszakos halált haltam.


A napokban megint visszatért a depresszióm. Hallucinálok (elzártam a vizet, de tisztán hallom, ahogy folyik), semmihez nincs kedvem, 12-13 órákat alszom, de folyton fáradt vagyok, és elfelejtek dolgokat.

Megvan a héten, és kiment a fejemből egy pillanatra, és nem értettem, miért vagyok csupa vér.


Mit tegyek?


Elkeseredett 21L


2014. nov. 13. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez komolynak hangzik :o. Alvásra azt ajánlom, hogy éjfél előtt feküdj le, mert éjfél előtti alvás sokkal jobb, mint utána például hajnalba lefeküdni. És reggel kelj fel. Reggel fürödj, esetleg szívj egy kis friss levegőt. Korán reggel még nincs kint tömeg. De mindenképpen azt tanácsolom, hogy fordulj szakemberhez, mert ezek már komoly tünetek és komoly hátrányok is származhatnak belőle. Maga a hallucináció nem a depresszió miatt, hanem neurológiai probléma.
2014. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el egy jó pszichológushoz.
2014. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem keresd fel az orvosodat.

Ez nyilván olyan súlyú probléma, ami egyedül nem fogsz tudni megoldani.

Mindenképpen szakember kell hozzá. Pszichológuson, pszichiáteren kívül nem tudom még ki foglalkozhat ilyen problémákkal. De te nyilván jobban képben vagy, hogy hova kell fordulni, ha már ilyen régóta problémáid vannak.

2014. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!