Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan töltsem el ÉRTELMESEN,...

Hogyan töltsem el ÉRTELMESEN, tartalmasan a szabadidőmet?

Figyelt kérdés

Általában a péntek, szombat és vasárnap nekem szabad. Ilyenkor mindig csak gondolkozom, hogy mivel töltsem el ezt a nem kevés szabadidőt...majd mindig vasárnap este jövök rá, hogy semmi értelmes dolgot nem csináltam. Csak netezek, meg alszom.

Olvasni hét közben szoktam, azért nem jó ez a hétvégén is.

Szellemi munkát végzek, emberekkel foglalkozom, munkámból adódóan.

Hogyan töltsem a hétvégéket értelmesen, úgy hogy feltöltődjek, és ne depisre váltsak az unalomtól?


Jobb szeretek egyedül lenni, így az olyan, hogy járjak el valahová, nem jön be. Próbáltam, de nem éreztem jól magam egyszer sem.


Ti mit csinálnátok, mivel foglalnátok le magatokat, milyen egyéni tevékenységgel?


2010. jan. 28. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Természetjárás, szociális munka, menj állatmenhelyre kisegíteni.
2010. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ne érts félre, nem önzőségből írom, hanem, amint már előre írtam: szellemi munkát végzek és egész héten minden nap emberekkel foglalkozom, ami igencsak lefáraszt lelkileg. Persze szívesen végzem ezt a munkát, de ennek egyik következménye, hogy hétvégére szellemileg/lelkileg lefáradok. Azért is keresek olyan elfoglaltságot, amit egyedül lehet végezni, ugyanakkor értelmes, tartalmas tevékenység.
2010. jan. 28. 18:25
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Úgy érzem, kell neked valami hobbi :D

Megpróbálhatnál valami sportot, csak úgy mellékesen. Igen fárasztó, meg a csapatsportok nem jönnének be neked, stb, de pár óra valami feldobna.


Aztán kipróbálhatnál különféle művészeti ágakat, hátha valamelyik tetszik és tudnád aktívan csinálni. Persze ezeket nem lesz egyszerű megtanulni, de biztosan megéri.


pl.: valamilyen hangszer elsajátítása. Ezeket akár lehet önállóan tanulgatni, de hétvégén magántanárhoz is járhatnál. Szintetizátor (azért nem zongora, mert az nem 2 fillér), gitár, szájharmónika, hegedű, akármi... A zeneboltban bármit ki engednek próbálni. Egy torzított elektromos gitár nagyon kielégítő tud lenni :D


Aztán valami képzőművészetbe is kipróbálhatod magad, mondjuk rajzolás, festés, stb.

Ott van írás és a költészet.

Megtanulhatsz különféle programnyelveket, ha ahhoz van kedved, és fejleszthetsz különféle dolgokat.

Esetleg kötés, horgolás? XD


Ezt mind lehet egyedül. Ha most azt mondod valamelyikre, hogy neked biztos nem menne, nincs hozzá tehetséged, akkor tévedsz. Tehetség nélkül nem leszel világhíres, de kellő szorgalommal bármelyikből lehetsz jó. A lényeg úgyis a saját szórakoztatásod lenne.

2010. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

20:42-nek:

Köszönöm! Ebből is látni, hogy mennyire egyoldalú lettem...

Éppen ezért is írtam, hogy más mit tenne, milyen ötlete lenne. Mert most is csak netezem, meg ilyen értelmetlen dolgokkal megy az időm (most legalább a válaszod miatt már volt értelme bekapcsolni a gépet! :) )

Köszönöm a választ!


Még továbbra is várok ötleteket.:)

2010. jan. 29. 10:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Sport!!!!!
2010. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Ülj le egy szobában,ahol semmi inger nem érhet,és gondolkozz el a létezésed értelmén.
2010. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

19:06-osnak:


Ezt nem hiszem el!!!

Éppen ma jutottam arra a döntésre, hogy a hétvégéken legalább egy ilyen napot iktatok be, hogy felöltődjek... és most pedig olvasom a Te ötletedet. Köszi a "megerősítést". :)

2010. jan. 29. 21:00
 8/12 A kérdező kommentje:
feltöltődjek* :)
2010. jan. 29. 21:02
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem tartasz valami állatot?

Kutya, macska?

2010. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ugyanabban a cipőben járok, amiben te. Hétfőtől csütörtökig dolgozom (nyelveket tanítok), három nap szabad. Szeretek nagyokat sétálni, szoktam itthon dvd-re aerobikozni, zongorázom, jó időben eljárok lovagolni. Persze ezek is csak egy-egy órát jelentenek, összességében nekem is gyakran van az az érzésem, hogy sokkal értelmesebben is el lehetne tölteni a szabadidőm, és nem kellene ennyit a neten lógni.
2010. febr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!