Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy borderline szindróm...

Milyen egy borderline szindrómás férfi? A nőkről sokat hallottam meg ismerek is ilyeneket de nem tudom milyen egy férfi borderline személyiségzavaros.

Figyelt kérdés

Mert testvéremnél nagyon valószínű hogy ilyen zavar áll fent csak hát nem tudom biztosan. Ő most huszonkét éves. És elég borzasztó tünetei vannak. Például cigi csikket nyom el a kezén, vágások vannak rajta. Ezen felül bulikban sárga földig leissza magát. Sokat üvöltözik egy pillanat alatt felmegy benne a pumpa. Néha ideges máskor feszült és van amikor nyugodt. Ezek váltogatják egymást. Iszonyatos hullámzásai vannak. Az embereket olyan gyerekesen látja. Egyik nap imádja az anyánkat másnap meg el akar költözni. Úgy felidegesít másokat hogy meg akarják verni vagy pedig kirekesztik. Ő meg azért szenved mert eldobják. Néha engem imád és folyamatosan keresi a közelségemet és beszélget velem nagyon mély dolgokról máskor meg úgy beszél velem mint egy kutyával. És ezeknek semmilyen látható oka nincsen. Kérdeztem őt hogy miért ilyen azt mondja hogy nem is érti mi a problémám vele.


Dührohamai vannak. Néha itthon is sokat iszik olyankor vagdossa az ajtót, széttép könyveket.


Járt pszichológushoz régen ő azt mondta hogy borderline de őt is otthagyta mert nem foglalkozott vele elmondása szerint. Aztán pszichiátert is felkeresett mert szorongott folyamatosan. Ő írt fel neki antidepresszánst és szorongásoldót most azt szedi és kevésbé szorong. De borzalmas vele élni én nagyon nehezen tudom elviselni.


Aki járt már hasonló cipőben az írjon kérem mert elviselhetetlennek érzem a saját testvéremet. És szerintetek borderline-je van ahogy mondta pszichológus? pszichiáterrével nem beszélhetek se én se a családom mert tesóm nem engedi. Pszichiáter ellenünk hangolja testvéremet azt mondja hogy kisgyeremekkori traumák miatt lett megtört a személyisége. Véleményeket várok mit tegyek



2014. nov. 15. 17:33
 1/3 anonim válasza:
0%

nem hallottam róla eddig de fiatalkorban előfordulhat.sőt én is voltam ilyen tinikoromban. Most is vannak düh rohamaim és az exbarátom is ilyen.. nem jártam orvosnál..

szerintem majd kinövi vagy nem..:S mint én is. habár én nem vagdosom magamat csak kicsit hamar felkapom a vizet.

2014. nov. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Sziasztok!


Nekem is sok nehézséget okoz a borderline. Pedig egy jobb kinézetű szálkás fiú vagyok (25 éves, szőkés barna hajú), aki szeret jókat nevetni. Aki szeretne egy ilyen fiúval megismerkedni az írjon nyugodtan.

2014. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondom hogy azt a atraumát fel lehet oldani.

a borderlineosoknak mind van valami rejtett blokk és trauma pszichéjükben amit ők sem tudják mi az.

az antidepresszáns jó, de regressziós traumaoldás

utaztatás (pranandisok is csinálják) nagyon jo lehet.

Fel kell oldani azta tarumát ésa kkor helyreáll a személyiség. de kitartás kell hozzá nem egy alkalom ne adjátok fel! soseadjátok fel!

2015. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!