Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szüleim tudta nélkül pszicholó...

Szüleim tudta nélkül pszichológus 13 évesen? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem tb alapon mennék, összegyűjtöttem 8000 Ft-t, elmehetek Anélkül hogy anyuék megtudják?

2014. nov. 15. 21:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Arra válaszoljatok, hogy mehetek e. Ne törődjetek az anyagiakkal, nem a ti életetek. Ha tudnatok, hogyan kell felnonom, nem igy allnatok hozza. Kar hogy gyermekkorotokban nem voltak hasonlo problémáitok, akkor nem lennetek Ennyire itelkezoek es lenezoek a korom miatt. Mert nekem nem lehetnek problémáim, meg kicsi vagyok. Egyszer mondtam el anyámnak, akkor ezt mondta. Véget vetnek Mindennek, de akkor elkarhoznek, es nem találkoznék Vele a túlvilágon.
2014. nov. 15. 22:16
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem mehetsz. 16 éves korodtól már elvileg megoldható, sőt elvileg köti őket az orvosi titoktartás, de nekem még 17 évesen is volt tapasztalatom olyan gyermekpszichológussal, aki a hátam mögött beszélt ki. Szóval a szülőnek tudnia kell. Ő felel érted, az pedig nem apróság, ha egy szakemberhez elmennél.

Az egyetlen verzió, ha van iskola pszichológusotok. Hozzá elmehetsz úgy is, hogy a szüleid semmit se tudnak meg. De sehová máshová nem mehetsz szülő nélkül. Sajnálom.

2014. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: Én teljes mértékben elhiszem, hogy lehetnek problémáid, mivel nekem is gyermekkoromból erednek, a gyerekkorom miatt ülök 30 éves fejjel 5 éve még mindig a pszichológusnál. Pontosabban azért, mert 8-tól 13 éves koromig rendszeresen használtak és megerőszakoltak! Szóval elhiszem, hogy lehetnek egy gyereknek is problémái, és igen is jó, hogy ha még időben pszichológushoz fordulsz vele! Én csak azért írtam az anyagiakat, mert egy pszichoterápia több évig is eltarthat, így nem TB-s alapon ezzel is számolni kell, mielőtt belevágsz. Ezért tanácsoltam inkább az iskolapszichológust vagy ifjúságsegítőben, nevelési tanácsadóban keresgélj...
2014. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Jó, bocsánat, az indulataim miatt, de semmi modorom és önkontrollom nincsen.
2014. nov. 15. 22:26
 15/20 anonim ***** válasza:
36%

Helő kérdező! A te modoroddal nincs semmi baj! Figyelj! Szerintem meg hívd fel a kék vonalat, ők diszkrétek, nem derül ki semmi és tudnak ebben a kérdésben segíteni is. Én nem tudom pontosan hogy működik, de azt hiszem kiskorú szülővel mehet ilyen helyre. De kérdezz rá, akár a problémádat is ki tudod beszélni, úgy hogy az ne derüljön ki. Hívd bátran! : 116-111

[link]

2014. nov. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetnél? Ha tudod fizetni a kezelést mehetsz. Nem fognak elküldeni. Kérj időpontot kérdezd meg az árakat és menj el, utána megbeszéled a doktorral a részleteket. Nincs olyan, hogy 16 évesen mehetsz csak orvosi kezelésre.. Ha problémád van mehetsz.
2014. nov. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Leszólhatsz, hogy milyen hülyeség, hogy 16 alatt nem mehet orvosi kezelésre, de én 14évesen szerettem volna elmenni és online még beszéltem is szakemberekkel... Nos egytől egyig közölték, hogy kiskorúként a szülő bevonása kötelező. Még 16 évesen is megkövetelték tőlem, hogy bevonjam a szüleimet, csak akkor már annyira rossz volt, hogy tényleg muszáj volt elmennem szakemberhez. Egyedül 18 évesen éltem azzal a lehetőségemmel, hogy elmenjek TB-s pszichiáterhez (meg pszichológushoz) és a doki mondta, hogy 16 éves kor fölött őket már elvileg köti az orvosi titoktartás.

Mindenesetre vagy nekem hazudozott minden szakember amikor 14 voltam, vagy szülő nélkül tényleg nem mehetsz. De egy tipp: keress egy pszichológust, aki anonim online válaszadást csinál és kérdezd meg tőle.

De ha valahol mégis lehet esélyed, akkor az tényleg ilyen nevelési tanácsadó, vagy ifjúsági segítő, amit itt előttem mondtak. Ha meg biztos információt akarsz, akkor hívd fel azt a segélyvonalat, ők tényleg tudják az ilyesmit, mi félig-meddig csak tippelgetünk.

2014. nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg keress egyet (magánt) és próbáld ki. (Hívd fel, meséld el, mi a helyzet, mondd el azt is, hogy a többi alkalmat a szüleiddel is megbeszélnétek.) Értem, neked egy alkalom kellene, hogy megtudd, van-e valami baj. Egy próbát megér. Ha az első nem akar fogadni, hívj fel néhányat még... és akkor kiderül.
2014. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Valószínű azért nem lehet 16 alatt gyerekként menni, mert még gyerek és nem biztos hogy nála van a baj! Lehet a szülőkkel is kéne beszélni, mert együtt tudnának ezen változtatni. csak hogy sok szülő el van magával szállva, hogy ő milyen jó szülő és ha megtudja, hogy a gyereke miket mond róla,még nagyobb bajba kerül, ez ezért gáz. Ha meg a szülő nem hajlik változtatásra, akkor a gyerek fog szívni és kénytelen várni még éveket, ez van.
2014. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Elmehetsz a gyerekjóléti szolgálathoz, nagyobb városokban ott van pszichológus, de a szociális munkásokkal is beszélhetsz a gondjaidról. Ha csak az a kérdésed, hogy van-e valami probléma, erről beszélgethetsz az Ifjúsági Lelki Elsősegéllyel is a 137-00 ingyenes számon, amit vasárnap kivételével minden nap elérsz 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról (fülkéből is).
2014. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!