Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek most?

Antal15 kérdése:

Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
láttam egy filmet dráma műfajban és nem tudom hogy most az egyik jelenete vagy az egész film hatott-e így rám de olyan érzés mintha valami emlék vagy nem tudom micsoda akarna úgy mond kitörni a fejemből. Tüneteim: fáj a fejem de inkább mintha így belülről valami csikizné, szédülök, gyengének érzem magam, este fele elkezdek depressziós lenni. Gondoltam, hogy elmegyek pszichológushoz de 15 éves vagyok és anyukámnak nem tudom hogy mondja meg hogy elakarok menni nem akarom hogy azt higgye valamit elrontott a nevelésemben vagy hogy miattam ő is rosszul érezze magát, mert nagyon szeretem. Szerintetek mit tegyek? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2014. nov. 15. 14:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Ahogy egyre többet gondolok arra hogy elkéne mondanom anyának rám jön a síró görcs
2014. nov. 15. 14:53
 2/3 anonim ***** válasza:

ennyire nem rossz dolog azt mondani a szülőnek, hogy "hé anyu, szeretnék elmenni egy pszichológushoz". Ez nem olyan, mintha bolti lopást követnél el és utána anyukád napokig azon sír, hogy mit rontott el. Sajnos Magyarországon sokszor még mindig nagyon rossz az emberek hozzáállása a pszichológusokhoz, de azért ahogy elnézem, javulóban van. A lényeg, hogy anyukád semmiben sem hibás, te csak szeretnél egy olyan idegennel beszélni, aki szakember és sokat tud mindenféle lelki bajról. Nem gáz, ha néha nem anyukádnak akarod elmondani, mi a baj. Van amikor azoknak a legnehezebb beszélnünk, akiket szeretünk és akik szeretnek minket és pont ezért aggódnak értünk.

Anyukád egy felnőtt ember. Meg kell értenie, ha a gyereke egy ilyen kéréssel fordul hozzá, mert ő is azt akarja, hogy veled minden rendben legyen. Ha ehhez most egy pszichológus a legkönnyebb út, akkor az. Sokkal inkább ad okot szomorúságra, ha nem mersz ilyesmit kérni tőle, hisz ezzel a bizalmadat vonod meg tőle. Nem rossz dolog jelezni, hogy segítség kell és valószínűleg tényleg nem volna elég, ha anyukádnak elmondanád a dolgot.

2014. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Melyik filmet láttad?

Amit leírtál az szerintem arra utal, hogy nagyon empatikus, és "lelkiekben" gazdag vagy.

Szerintem ez becsülendő. Egy kis időnek el kell telnie és fel fogod dolgozni akár magadban is ezt az érzést (nálam így szokott történni).

2014. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!