Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusi vizsgálat?

Pszichológusi vizsgálat?

Figyelt kérdés
El szeretnék menni pszichológushoz mert elég rossz a lelki állapotom, de nem tudom hogy hogyan menjek oda... mármint igaziból sokszor van hogy azt se tudom.miért vagyok szomorú...meg nem.tudom hogy megtudnék-e nyílni egy olyan embernek akit akkor látok először. Igaziból arra lennék kíváncsi hogy ha elmegyek akkor csinál egy általános vizsgálatot vagy nekem kell beszélnem? Vagy ez hogyan zajlik?16l
2014. nov. 17. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Először általában ismerkedős beszélgetés van, mesélsz magadról és elmondod miért vagy ott. Ennek nem kell olyan nagy oknak lennie, hogy kijelented, hogy depressziós vagy, egyszerűen elmondod amit itt is. Hogy sokszor vagy szomorú és nem érted miért. És ez már elég válasz neki, csak valami irány elv kell, hogy mégis milyen módon akadt problémád, mert az ember ezerféle képen érezheti magát rosszul.

Vannak pszichológusok, akik teszteket is alkalmaznak. A legalapabb az valami személyiségteszt, rengeteg kérdéssel és csak igen/nem válasszal. Nagyon egyszerű. Te kitöltöd ő pedig ebből is egy kicsit többet tud rólad.

Ha gyermekpszichológushoz mész, azok néha játszani vagy rajzoltatni is szeretnek, mert ezekkel is információkat kapnak, neked meg beszélned se kell.

De persze azért az általános a beszélgetés. Szerintem ha úgy érzed hasznos lenne, akkor próbáld ki és ne azon aggódj, hogy meg tudsz-e nyílni. Ez nem csak a te feladatod. A szakembernek is utat kell találnia hozzád. De ha olyanhoz kerülsz, akiben nem tudnál bízni, több alkalom után is nagyon bizalmatlan vagy, akkor lehet, hogy érdemes másik pszichológust keresni.

2014. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké,értem.köszii. Valószínű elmegyek mert már nagyon régóta gondolkozok rajta. És különben szülő(tudta) nélkül eltudok menni?
2014. nov. 17. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, mert 16 elmúltál, de én azt tanácsolom bárkihez is fordulnál, első körben tisztázd, hogy lehetséges-e. Kellemetlen volna, ha ebből adódnának félreértések, szóval ezt még az első ülés előtt kérdezd meg mindenképp! Ingyenesen a legegyszerűbb az iskolapszichológus (és nála biztosan nem kell szólni a szülőnek). Ha ilyesmi nincs és ingyenesen szeretnél találni valakit, akkor az ifjúsági segélyvonal, amit itt sok kérdésnél reklámoznak, segíthet neked a lehetőségeid tisztázásában. Általában szoktak lenni helyek, ahol az ifjúságnak szociális segítséget tudnak nyújtani, de nem vagyok tájékozott a neveikben. Egyéb lehetőség, hogy a háziorvosodhoz elmész és megkérdezed őt.

Ennél nyilván jóval egyszerűbb, ha tudsz fizetni, de úgy meg gondolom bajosabb, hogy a szülőnek ne szólj.

Ha olyan helyet találnál, hogy az első ülés előtt nem tudod tisztázni a szülő kérdést, akkor nyilván az első alkalom legelején indíts ezzel, akkor még mindig csinálhatsz hátraarcot, amennyiben kedvezőtlen választ kapsz.

2014. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oksi, a barátnőm mondta ezt a pszichológus elméletileg ingyenes a kórházba..hát majd kiderül. Köszi a segítséget:)
2014. nov. 17. 20:31
 5/6 anonim ***** válasza:

A kórházban ingyenes. De nem tudom, hogy csak úgy be lehet-e jutni hozzájuk. Mert én pszichiáteren keresztül lettem odautalva.

Sok sikert!

2014. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszii:)
2014. nov. 18. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!