Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire normális...

Szerintetek mennyire normális az, hogy evés közben arra gondolok, hogy meghalok?

Figyelt kérdés
Attól félek ,hogy valamilyen ételre / összetevőre allergiás vagyok amitől rosszul leszek és meghalok.Így leírva én is tudom ,hogy ez baromság , mivel semmire sem vagyok allergiás. Sem ételre sem másra. De állandóan ott motoszkál a fejembe ,hogy mi van ha mégis ha valamelyik ételtől majd megfulladok. Így vannak olyan ételek ,amiket szívesen megennék, de emiatt a buta gondolat miatt nem merem. Annyi allergiáról lehet olvasni és arról is ,hogy 1 szem mogyorót evet és bele halt....

2014. nov. 18. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyél már ismert, kipróbált, "biztonságos" élelmiszereket, s gondolj arra, ha akkor nem esett tőle bajod (allergia), akkor ezután sem fog. Pl. ugyanazt a márkájú, sós/sótlan földimogyorót, amit már kipróbáltál. Bár a fulladástól ez sem véd meg, de az allergiás rohamtól igen.
2014. nov. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kezd azzal, hogy a neten nem olvasgatsz ilyeneket. Engem is nem egyszer beparáztattak, nagyon sok mindennel. Felnőttként lettem bárányhimlős és elhittem minden leírt marhaságot és a szerencsétlen ügyeletet zsibbasztottam fárasztó kérdéseimmel, annyira beparáztatott a net. Alig bírt meggyőzni, hogy nyugodjak le, nincs semmi komoly bajom, 2 hét alatt el fog múlni.

Szóval ne olvass ilyeneket a neten, a fele félrevezető és pánikkeltő. Ha eszel akkor próbáld terelni a figyelmed, pl. nézz közben valami filmet, vagy vlogot, vagy komikus marhaságot, vagy kedvenc zenéd kapcsold be és arra figyelj! Nem lesz semmi bajod az ételtől, egészséges vagy.

2014. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is mostanába vannak ilyen dolgaim megmagyarázhatatlanul veszek egy pezsgőtabit is például és akkor már félek hogy allergiás rohamom lesz és utána persze már minden bajom van amit próbálok kordában tartani mert hát vannak olyan új dolgok amit enni kell de igazából semmi extrát nem tartalamaz a többi ételelel szemben mint pl egy gyógyszer :) Amúgy igen a neten meg aztán elkezdesz olvasni, hogy van e rá példa meg mi történhet aztán már indul is a buli mert hát akkor nekem miért ne de valahogy mindig benned van, hogy megnézd.
2014. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!