Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia? egy éve akut...

Skizofrénia? egy éve akut paranoid psychózisom volt, abbahagytam a gyógyszerem és visszatértek sőt rosszabb lettek a tüneteim. most 3mg invegat szedek egy hónapja

Figyelt kérdés

3hónapos rehabilitációm volt tündérhegyen (február-április) kétszer voltam akuton falcolások miatt. Pont egy éve állapították meg nálam az akut paranoid psychotikus zavart. És érzelmileg labilis személyiségzavart. A psychotikus zavarra kaptam antipszichotikumot és antidepresszánst. Jobban lettem határozottan úgy éreztem végre visszakerültem a valóságba ha visszatekintek elképesztő miben éltem.

7 hónap után abba kellett hagynom az antipszichotikumot mellékhatás és amiatt mert már régen jól éreztem magam. Egy darabig jó is volt minden. De a rossz érzés hogy valaki vagy valami folyton figyel, utcán követnek, van egy szellem vagy démon a házban és elalvás előtt engem bámul, emberek hallják a gondolataimat stb tünetek szépen lassan visszajöttek. Fura ez ugyan azt érzem mint tavaly ilyenkor mielőtt elkezdődött az egész. Kezd elmosódni a határ a valóság és a képzeletem között. Tavaly odáig fajult a dolog hogy elhittem egy valóságshow főszereplője vagyok és anyát faggattam hogy biztos lefizetik játsza el a szülőt. Be van kamerázva minden még a sulim is.

Most ugyan az mint tavaly(a valóságshowt kivéve) de az új és amiért írok ide az hogy tudom mindenki rólam beszél, szinte ki-kihallom, és egy nagyon zavaró dolog néha úgy érzem mintha álomban lennék, mintha az összes tárgyat, embert most látnám életemben először, mintha az emberek űrlények lennének...néha egy kamerának érzem magam aki most tekinti meg először tükörképét. Egyszer kb 2hete ültem a buszon és nem szálltam le időben mert egy pár percre elfelejtettem ki vagyok akármennyire koncentráltam. Nagyon rossz volt. Néha hallok lépteket az ágyam mellett este. De ez nagyon ritka. Újabban hallani vélem hogy valaki a nevemet mondja mikor egyedül vagyok.



2014. nov. 19. 23:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Szép és szomorú sztori. Kellemetlen lehet. Na és mi a kérdés?
2014. nov. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Az hogy ez kezdődő skizofrénia vagy csak paranoid psychotikus zavar?
2014. nov. 19. 23:51
 3/28 anonim ***** válasza:
Az a kettő egy, nem?
2014. nov. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Az a leggyakoribb fajtája a skizofréniának, ha jól tudom
2014. nov. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom azért is kérdezem
2014. nov. 20. 00:00
 6/28 anonim ***** válasza:
Most is hallod hogy valaki a nevedet mondja?
2014. nov. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Nem, egyszer egyszer.....
2014. nov. 20. 00:07
 8/28 anonim ***** válasza:
És az ijesztő?
2014. nov. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen ijesztő. Egyébként most olvastam a pszichotikus zavar és a skizofrénia nem ugyan az. Kérdésem hogy nekem esetleg nem kezdődő skizofrénia?
2014. nov. 20. 00:17
 10/28 anonim ***** válasza:
Mit mondott a pszichiátered?
2014. nov. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!