Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió milyen hatással...

A depresszió milyen hatással van az agysejtekre?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam ha valaki depressziós annak az agya károsodik, mi igaz ebből?

2014. nov. 23. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Fordítva igaz. Ha az agysejtek közötti kommunikáció hibás (hírmolekulák alacsony szintje), akkor alakul ki depressio maior, vagy pánik betegség.
2014. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az agysejtekre? Remek hatással... Mi ez a kérdés?
2014. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Itt is van:


"Depresszió. A súlyos depresszióban szenvedőknél gyors ütemű az idegsejtek pusztulása, így a memória romlása is. Védekezés: az antidepresszáns kezelés minél hamarabb elkezdése."


Én az vagyok de nem tartom magam súlyosnak vagyis remélem nem vagyok az. Amikre kaptam eddig választ azok írták hogy enyhe depresszióm van, bár azt is kezeltetni kell, és nem akarok életem végéig gyógyszert szedni.

2014. nov. 23. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a depressziód enyhe, akkor vészeld át az ősz végét és a telet, majd tavasszal, amikor már jó az idő, kérdezd meg az orvost arról, hogy el lehet-e hagyni a gyógyszert. Sajnos receptre nem adnak tavaszt a gyógyszertárban.
2014. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt félre értetted, tudom magamról hogy az vagyok de nem szedek gyógyszert, és ha lehet nem is akarok. Mert ez függőséget okoz. Mondjuk valami más módszer az antidepresszánson kívül?
2014. nov. 23. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak gyógynövény alapú nyugtatók, amik nem okoznak függőséget. patikában is, drogériában (DM pl.) lehetkapni. Néhány példa: Nervenflege, orbáncfű cseppek, citromfű tea, 100%-os levendula illóolaj a szobában párologtatva, esténként a párnádra cseppentve. A youtube-on lehet meditációkat, relaxációkqat találni, írd be a keresőbe, hogy "agykontroll relaxáció", és válassz egy Domján László féle relaxációt, lazulj el minden nap vele, segít. Ha pedig van valami oka a rossz kedvednek, akkor hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról (fülkéből is). Ne aggódj, egy kis rosszkedv, enyhe depresszió nem a világ vége, ha elmúlik, az agyad is ugyanolyan lesz, mint régen!
2014. nov. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért írnak ilyeneket, hogy mindenképpen elmenjél egy pszichológushoz, aki majd szépen beszedi a 7-8 ezer vagy még annál is több pénzt. Vagy ha pszichiáterhez mész, akkor meg majd a gyógyszeripart támogathatod. Nem hiszek az ilyen írásoknak, ugyan már!
2014. nov. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!