Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől félhetek a sötétben?

Mitől félhetek a sötétben?

Figyelt kérdés

Amióta különszobám van, nem volt velem ilyen. Mindig is könnyen elaludtam, de hirtelen, pár napja elkezdtem félni a sötétben... Kikapcsolom a TV -t és elfog egy félelem... Csak TV mellett érzem "biztonságban" magamat. Ennek ellenére éjszaka többször közepén felébredek, és az az érzés, hoge ott van valami. Ilyenkor nehezen alszom vissza, emiatt kialvatlannak is érzem magam. Beszélni meg nem akarok senkinek se erről, mert gáznak érzem ezt az egészet.

16/F



2014. nov. 27. 18:22
 1/6 anonim válasza:

A legnagyobb butaság, hogy gáznak érzed beszélni róla. Ez nem olyan dolog amit szégyellned kellene. Ha úgy érzed, hogy ez számodra egy komolyabb probléma, akkor igenis kérj segítséget. Ez teljesen normális, hogy az embereknek vannak félelmei.


Egyébként ha mindez azért van, mert néztél valamit ami felzaklatott, akkor pár napon belül elmúlik.

2014. nov. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Probáltad mär h nem kapcsolod ki a tv-t? tv nèlkül èn sem tudok aludni, ezért mikor älmos vagyok beállitom h kapcsoljon ki mobdjuk másfèl ora mulva. ha meg felkelsz többször is éjszaka akkor szerezz egy karácsonyfa égőt, tudod azt a hosszú izét amin kis égők vannak. na arrol beszélek. nemsokära amugyis karácsony, de nekem ugyanugy nyáron is fent volt a falon xd kapcsold be éjszakära, lesz egy kis fény, a sötètben läthatsz mindent, szerintem ez megnyugtato érzèst h látsz.

20F

2014. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A legrosszabb megoldás, ha egyedül küzdesz valami olyan ellen, amiről azt sem tudod honnak jön, mi okozza.

Ha ez csak egy múló állapot, néhány nap múltán rendeződik (pl. egy ijesztő film utóhatása)

Kellene szerezned egy világító szobadíszt, hogy ne legyen koromsötét a szobád.

Ez lehet egy akvárium, egy hangulatlámpa, jelzőfény a lényeg, hogy felriadás esetén ne kezdjen azon dolgozni az agyad, hogy van valaki a sötétben (hisz nincs sötét).

A panasz nem szűnése esetén jobb erről a problémáról másokkal is beszélni, a bezárkózás csak ront a helyzeten.

2014. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem nezel horrorokat, vagy olyan filmeket/sorozatokat ahol gyilkossag, vagy szellemek vannak? En nem neztem,de regebben amikor kikapcsoltam a tvt akkor ugy erztem hogy valaki figyel a sarokbol. Beszereztem egy kis lampat, este elalvas elott 10-20 perccel bekapcsoltam es nem feltem. Azota eltelt egy ev, es eszrevettem hogy hulyeseg volt ez az egesz mert nincsenek termeszetfeletti lenyek./en ebben a hitben elek/
2014. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tippeket! :)
2014. nov. 27. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi az a valami?Az ember tudomásom szerint csak konkrétumtól tud félni :)

Szerinted mennyire reális hogy ez a "valami" tényleg ott van?

2014. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!