Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha félek egyedül a...

Mit tegyek ha félek egyedül a sötétben?

Figyelt kérdés
Ma este jelentkezett a félelmem, ugyanis anyumék elmentek éjszakába dolgozni. Eddig tobbszor is voltam egyedul de akkor nagyon jol elvoltam itthon, de ez az este más, hangokat hallok, attol felek hogy valaki betör hozzánk (pedig van kettő komondorom [Luca, Bolyhos]), mostanában szidtam az egyházat, es kerultem a miset is, pedig elotte mindig jártam es emiatt nem merem Isten segitseget sem kerni, pedig jol esne :( olyan hangok mint pl vki lepked a padlon, beszelgetes stb... Legyszi segitsetek :).16/F

2014. aug. 18. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézzél vígjátékot. :)
2014. aug. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Zene tv. Ne figyelj oda. Isten mindig ott van neked o kegyes es megbocsat ha ugyerzed hogy jol esne vl akkor tedd azt.
2014. aug. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A megoldást sajnos nem tudom, de kb ennyi idős korom óta így vagyok én is. Csak én még a világosban is félek ha egyedül vagyok. De ha velem van a 6 éves lányom, akkor már nem.

Ha rájöttél a megoldásra oszd meg velem is.

Addig is kapcsolj fel minden lámpát, hogy jó világos legyen. A villanyszámlától ne félj, mert ha pár éjszakára kivilágítod a házat, és az udvart, az nem fogja a számlát észrevehetően megdobni.

36F

2014. aug. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy vígjáték vagy jó kis zene, ami megnyugtat. Attól, hogy az egyházat szidtad, még kérheted Isten segítségét. Imádkozz nyugodtan, ha az megnyugtat! A két komondortól biztos nem megy be senki a házba. Írjál itt! Biztos páran még válaszolnak.
2014. aug. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ugyanígy vagyok :D

nekem az segít egyedül ,hogy mindig fel van kapcsolva a villany mindenhol és lekötöm a figyelmem valamival, mondjuk megnézek egy jó filmet (lehetőleg nem horrort xd) vagy játszok, ilyesmi, aztán alvásnál is beállítom a tv-t, hogy mondjuk 2 óra múlva kapcsoljon ki és akkor nyugodtan tudok aludni, mert nincs is síri csend a tv miatt, hogy még azt is meghalljam kb, ahogy egy muslica pislog egyet, meg biztonságosabban is érzem magam attól, hogy nincs sötét :D ja és előtte mindig vagy 8x leellenőrzök minden ajtót és ablakot, hogy be van-e zárva, ha esetleg valaki be akarna jönni rajtuk. ja meg amikor nagyon ideges vagyok, akkor elalvás előtt sudokuzok egyet, vagy mondjuk előveszem a kémiakönyvet és megcsinálok egy csomó számolgatós feladatot és ettől is kicsit elfáradok agyilag is és ez is segít, hogy nyugodtabban aludjak :D

16/L

2014. aug. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha ez jólesik neked, ne félj az Istenhez fordulni. Ő megbocsátó. Tudja az ember viselkedésének eredetét és okait, még akkor is, amikor az ember maga sem tudja. Tudja, hogy előfordul olyasmi, hogy egy 16 éves kerüli a misét, meg hogy szidja az egyházat. Hidd el, hogy nem fogod meglepni vele. Még az se biztos, hogy ez rossz - az Isten nem feltétlenül egyenlő azzal, hogy az egyház gondol Róla.


Szerintem aligha huzigálja a strigulákat, hogy minden misén voltál-e.

A lényeg az, hogy milyen ember vagy, hogy gondolkodsz-e Róla, amennyire ez tőled a korod szerint elvárható; hogy fontos-e neked, és megbántad-e, hogy nem úgy cselekedtél, ahogy Neki tetszik (vagy legalábbis ahogy gondolod, hogy tetszik Neki).

2014. aug. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

23/L

Sajnos amikor a párom Franciaországban dolgozott 5 hétig,mindig egyedül voltam és igen féltem egyedül.Pedig kutya is volt/van odakint,de valahogy eleinte nagyon rossz volt.Aztán a dologhoz hellyel közzel hozzászoktam,de időnként rám tört,ez függött attól,hogy mennyit agyaltam azon,hogy milyen hangokat hallok.Ilyenkor az ember hajlamos pánikolni és jobban megijedni.

Én bekapcsolva hagytam a tv-t,az éjjeli villanyt,az ajtót bezártam.A jó az,hogy nálunk mindenhol rács van (ablak,ajtó).

Kapcsold fel a villanyt a szobádban,a lakásban.

Próbálj ne rágörcsölni arra,hogy betörnek stb.

2014. aug. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kapcsold le a lámpát és menj aludni.
2014. aug. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!