Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megéri elmenni a pszichológush...

Megéri elmenni a pszichológushoz? Mennyire tud segíteni? Tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok és szociális fóbiám is van szerintem. Krónikusan félek a vértől, érrendszertől és a többi belső szervtől. Kutyáktól is rettegem. Szeretnék ezekből a dolgokból "kigyógyulni". De szerintem nem bírnék megnyílni a pszichológusnak, mert nagyon zárkózott vagyok. Félek is elmenni. :/ A környékemen azt aki pszichológushoz jár, szó szerint bolondnak titulálják. Ettől is félek. Meg amúgy sincs annyi zsebpénzem, hogy menjek. A szüleimnek pedig SOHA nem lennék hajlandó elmondani.

Nektek tud/tudott segíteni a pszichológus? Nem túl drága? Tapasztalatokat és véleményeket várok. :)



2014. dec. 3. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Megéri elmenni, bár valószínű azzal fogja kezdeni, hogy nem tud meggyógyítani. Ugyanis ahhoz te kellesz. Az esetek többségében nem szervi elváltozás okoz ilyen panaszokat hanem a környezet. Van amikor lehet változtatni a környezeten valamikor nem, de az nagyon fontos hogy éled meg a dolgokat. Pénz nélkül csak a pszichiátria marad, ahol felírnak egy gyógyszert meg pár beszélgetnek veled és kész. Érződik a kérdésen beszélni akarsz róla, tudományosan bizonyítót hogy a szorongó emberek ha beszélnek a gondjaiktól már attól jobban érzik magukat. Ha ehhez fizetned kell, mert nincs aki meghallgatna, akkor fizess érte. Nálam is ez van egyébként a szüleimmel ilyesmiről nem lehet beszélni, de érthető akinek még nem fájt a foga az nem tudja milyen. Drága egyébként, minimálbér lazán elmegy rá egy hónapban.
2014. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszt! :) ezek szerint inkabb nem megyek. Annyim nincs, mivel gyerek vagyok. :/ van valamennyi felretett penzem, de nem lenne eleg gondolom.
2014. dec. 3. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Zoli!

Menj el ahhoz az orvoshoz, akihez tartozol. Mond el neki a bajod, és kérd, hogy segítsen. És ő elmondja, mit hogyan tegyél. Ez igazán ingyen van.

2014. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb városban élsz, a gyerekjóléti szolgálatnál van pszichológus, aki ingyen is fogad. Iskolapszichológus esetleg?


Ha kipróbálnád, milyen érzés a gondjaidról beszélni, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegély Szolgálatot a 137-00 ingyenes hívószámon. Hétfőtől szombatig 9-21 óra között éred el Telekom vagy T-mobile számról (fülkéből is).

2014. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Depressziós vagyok és szociális fóbiám is van"


Ezek tipikusan olyan problémák, amin tud segíteni a pszichológus (klinikai szakpszichológus végzettség szükséges).


Attól nem kell félned, hogy nem tudsz majd megnyílni, ha jó pszichológushoz mész, akkor nem lesz ilyen gond. :) Hogy miért, azt most nem írnám le, mert itt jól összefoglalják:

[link]


Ha még gyerek vagy, akkor sajnos a magánban fizetett klinikai szakpszichológus lehetősége nem elérhető, de keresd meg az iskolapszichológust, ő sokat fog segíteni neked! És őt az iskola fizeti. :)

2014. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!