Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez 18 évesen? Hosszú,...

Normális ez 18 évesen? Hosszú, de kérlek olvassátok el.

Figyelt kérdés
12 évesen volt egy nagyon borzasztó időszakom, ami körülbelül egy évet tartott.Akkor hétről hétre újabb betegségeket képzeltem be magamnak, és éreztem is magamon a tüneteket, halálfélelmem volt, remegtem, úgy éreztem nem kapok levegőt, rettenetesen dobogott a szívem, aztán valahogy(nem emlékszem pontosan hogy)kimaradt az életemből. Most viszont újra nem érzem jól magam. Tavasszal kórházban is voltam, mert néha magas a vérnyomásom idegalapon. Nagyon rosszul reagálok a stresszre, minden érzékenyen érint, olyankor fáj a hasam, megy a gyomrom, fáj a fejem, nincs étvágyam, néha még remegek is.Anyukám pont ilyen.A másik bajom a betegségek miatta állandó félelem.Folyamatosan kapok valamit magamon, egyre újabb és újabb dolgokat, mindig fáj valamim. 14 évesen elváltak a szüleim, albérletbe költöztünk, azóta anyukám újra összejött valakivel, de mostanában vele is csak a veszekedés megy. Nem könnyű semmi az életemben. Viszont van barátom 2 éve, akit imádok és vannak napok, amikor tökéletesen érzem magam, de túlságosan stresszes vagyok másokhoz képest. Mit tehetnék?
2014. dec. 6. 14:02
 1/3 anonim válasza:

Valószínűleg a gyerekkori traumák (válás, sok veszekedés) állhatnak a háttérben meg egy kis stresszes hajlam anyukádtól. A hipochondria (beképzelt betegségek) amúgy általában amolyan "pótcselekvés" a felhalmozódott magánéleti dolgok elől való menekülés. 18 éves korban az ember a felnőtt kor határán nagyon stresszes, eljön az ideje a felnövésnek ez másnál is elő fordul.

Egy jó pszichológus segíthet e a gyerekkori traumák feldolgozásán és hogy a "vélt" problémák helyett a valósakkal kezdj el foglalkozni. Csak valami rendes pszichológust keress, ne a kerületi sztk-sat :DD

2014. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem az.Viszont mèg így is adj hálát az életednek,neked legalább anyukád van.Nekem az sincs.Ja,és én ennél ezerszer durvábban szomatizálok,mint te.Évek óta még suliba sem tudok miatta járni.Egy 19 éves.

/Remélem örülsz,hogy vannak nálad sokkal rosszabb sorsúak is./

2014. dec. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát örülni semmiképp sem tudok neki! Nagyon sajnálom. :(
2014. dec. 6. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!