Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges ha 17 evesen ugy...

Beteges ha 17 evesen ugy erzem gyereket akarok?

Figyelt kérdés
Meglatok egy babat az utcan,kepen barhol,egybol "irigykedek",igazi csodanak latom a terhesseget..Tisztaban vagyok vele hogy nem allok keszen ra hiszen meg en is "gyerek" vagyok,ugyanakkor megis sokszor jatszom a gondolattal hogy azert jo lenne,vagyom ra..szeretnek gondoskodni. Ez beteges,valami baj van velem?Nem ismerek korombelit aki igy gondolkodna..
2014. nov. 18. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy beteges, teljesen normális. Valóban korai még szülnöd, de addig is kereshetsz olyan elfoglaltságot, foglalkozást, ahol gyerekekkel lehetsz.
2014. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem veled, hanem a társadalommal van a probléma. Meg azokkal akik szerint 17 évesen korai szülni, nincs olyan orvos aki ilyet mond. Biztos 30 fölött jó, amikor születési rendellenességek magasabb arányban fordulnak elő.
2014. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen korán előjött benned ez a dolog, akkor én azt tudom neked ajánlani, hogy próbálj meg minél csinosabbá tenni magad, ha lehetőséget van jelentkezzél majd érettségi után bölcsészeti szakra és ott keress magadnak egy pénzes fiút, akinek nem lesz gond, ha gyerekek is lesznek, de jól válaszd meg azt a fiút, hogy ne hagyjon el! Erre ez az egy megoldás van, ne a munkára, meg a karrier hamis dologra hajts, hanem arra hogy minél jobban néz ki és találj olyat, aki majd el is tud tartani és a gyerekeiteket is. Sokan ezt csinálják és nekik van igazuk. Aki meg karrierre hajt és azt mondja, hogy majd lesz család, azok mind kicsúsznak az időből, mert egy 30 év feletti nő nem tudja azt csinálni mint egy 20-on akárhány, mert neki nincs már nagyon kik között válogatni, a normálisabb férfiak 30 után házasodnak és családot alapítanak, szóval aki a 20-as éveit elcs.eszi az lehet egyedül is fog maradni, főleg 40 felé már gyereket sem éri meg vállalni, addigra már közel 20 gyerekének kéne hogy legyen. Ez egy nagyon elrontott társadalom, élet már, elfuserál fo.s.
2014. nov. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elírtam a végén, nem 20 gyerekének, hanem 20 éves gyerekének kéne hogy legyen. :D
2014. nov. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy beteges, csak az én szememben speciel nagyon furcsa és érthetetlen. Én 17 évesen még nulla tapasztalattal rendelkeztem az ellenkező nemnél, más meg már gyereket akar... 22 éves vagyok, és még mindig úgy érzem, hogy nagyon távol vagyok attól az érettségtől, bölcsességtől, stabilitástól, ami által kiérdemlem majd, hogy szülő lehessek. Ez csak az én személyes véleményem, de én úgy érzem, hogy szülőnek lenni olyan felelősség, amire csak akkor áll készen az ember, ha már nagyon fejlett az önismerete és mindent letisztázott magában és teljesen kibékült magával. Amikor már a szó minden értelmében felnőtt. 17 évesen... hát nem tudom. Oké, hogy biológiailag készen állsz rá, de valóban tudatában vagy annak, hogy milyen felelősség? Egyáltalán: ismered annyira már a férfiakat, hogy biztosan tudd, hogy ki az, aki mellett egy életen át meg akarsz maradni? Gondolom nem akarsz kitenni egy gyereket a válás és egy szétszakadt család traumájának, ahogyan magadat se...
2014. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Nézd, ki így, ki úgy. Valaki elég korán akar már "babázni". Én pl. 26-27 éves voltam mikor először éreztem azt hogy de jó lenne ha családom lenne, de a család nem csak gyerekből áll, kell egy férj, egy komoly anyagi háttér, ha azt szeretné az illető, hogy ne csak tartva legyen később, mint egy kutya, hanem legyen belőle valami! Rengeteg idő, foglalkozás és pénz hogy plusz dolgokat kapjon, taníttatni erre, arra, kirándulások, egyebek, ez nagyon komoly anyagi hátteret kíván meg manapság. Azt jó lenne, ha sokan kivernék a fejükből, hogy magamnak akarok egy gyereket, mert tök cuki, meg babázgatni jaj de jó. Ezért van ennyi szegény családból származó gyerek, mert sok nő rettenetesen önző! Elkeserítő! De mindenkinek a saját dolga végül is eldönteni, csak engem ledöbbent ez az eszméletlen önzőség, egoizmus, ami előjön egyes nőkben. :/
2014. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez mekkora hülyeség, amikor jómódjában az európai embernek nem telik a gyerekre. Hagyjuk már a szövegelés meg lehet nézni hányan születtek 56-ban pedig nem hiszem, hogy jobb lett volna a helyzet. Biztos azaz önző aki gyereket akar és lemond néhány dologról, mi?
2014. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ez mekkora hülyeség, amikor jómódjában az európai embernek nem telik a gyerekre. Hagyjuk már a szövegelés meg lehet nézni hányan születtek 56-ban pedig nem hiszem, hogy jobb lett volna a helyzet. Biztos azaz önző aki gyereket akar és lemond néhány dologról, mi?"



Közismert tény, hogy a modern társadalmakban a gyerek luxus. Régen nem így volt, mert a gyereket nem feltétlenül kellett taníttatni és be tudott segíteni a munkánál. Ma már rengeteg időt, energiát kell a gyerekre áldozni, plusz van fogamzásgátlás, ezért nyugaton sokan inkább a gyereknélküliség mellett döntenek.

2014. nov. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy lehet 56-ot vagy az előtti korszakot vagy akár a 80-as éveket felhozni hasonlítás képen??? Gondolkozz ember! Akkoriban hol voltak ekkora elvárások, mint ma? Hol kértek normális munkához 2-3 nyelvismeretet? Egy 20 évestől több éves munkatapasztalatot? Hol verték át az embereket a munkaadó? Hol volt feketéztetés, uzsoráztatás, hitelre kényszerítés, és sorolhatnám? Az emberek persze hogy sokkal nyugodtabban tudtak élni, mert 56 előtt még panellakások sem voltak. Mindenkinek volt kis birtoka, ahol megtermelte a családjának szükséges élelmiszert (gyümölcsöt, húst, kenyeret). A nők nagy része OTTHON dolgozott és nem el férfinőiesítve voltak, hogy menjen karriert csinálni. Nagyon más világ volt, ma ha nincs pénzed ne akarjál gyereket, mert abból csak egy szerencsétlen közmunkás, vagy munkanélküli valami lesz! Mindenhez nagyon sok pénz kell! Ne hidd el, majd meglátod!
2014. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!