Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elegem van! Már nem bírok a...

Elegem van! Már nem bírok a fájdalommal együtt élni, napról napra nehezebb. Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Komplex családi problémám. Megoldhat lenne, de mivel rajtam kívül senkit nem érdekel. Eddig úgy vettem észre, hogy apukámat és tesómat foglalkoztatja a dolog, de csak malmoznak. Amint megvalósítható ötlettel állok elő a megoldásra, leszavazzák, vagy benyögik, hogy őket ez bizony nem érdekli. Konkrétan ma mikor beszélgettem apuval, feljött a téma, és kvázi közölte, hogy nem érdekli a dolog és nem is akar partner lenni a megoldásban. Holott ő is és húgom is állandóan szenvednek ettől a problémától. Részleteket nem igazán szeretnék írni, mert egyrészt iszonyatosan hosszú (16 évvel ezelőtt kezdődtek az előzmények, amikor anyukám meghalt; másrészt elég szánalmasnak érzem a helyzetet, hogy csak ki kéne állni magunkért és lépni, mégsem tesz senki semmit).

6 éve vagdosom magam, hosszabb-rövidebb kihagyásokkal. Most megint előjött, soha ilyen mélyen még nem csináltam.

Aludni nem bírok, alig-alig alszok éjjelenként, a suliban alig tudok koncentrálni. Már sírni sem tudok, csak kattogok és ég a lyuk a mellkasom közepén.

Pszichológushoz járok, heti egy alkalom (suliban), de nekem ez kevés.

Mit tehetnék, hogy felnyissam a szemüket, hogy igenis lépnünk kellene? Kétségbe vagyok esve, tehetetlennek érzem magam... Most is arra várok, hogy mindenki elaludjon, és kimehessek a fürdőbe szétvagdosni a combomat...

Nem szeretnék meghalni, de így élni sem. :(



2014. dec. 9. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Mégis milyen betegségről beszélsz, és milyen megoldásról? Mert így válaszolni sem lehet neked.
2014. dec. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom.

A pszichológus tud mindent? Azt is, hogy vagdosod magad?

2014. dec. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: Nyugi, a kérdező nem akarja elmondani, ezt tiszteletben kell tartani. Ettől függetlenül próbálhatjuk tanácsolni őt, a magunk módján próbálhatunk segíteni.

A második válaszoló voltam.

2014. dec. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem betegség. Egy komplex családi probléma, ami nem azt mondom, hogy balhé nélkül, de megoldható lenne és egy idő után lecsillapodnának a kedélyek (így viszont mindenki őrlődik).

A pszichológus tud mindent, de még nagyon az elején vagyunk, egy hónapja járok csak.

2014. dec. 9. 00:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne vagdosd magad és akkor nem fog fájni...

Ennyi (=zéró) információ alapján ne várd, hogy használható tanácsot adjon neked valaki.

2014. dec. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem is konkrét tanácsot szeretnék a problémára, inkább arra, hogy hogyan lehetnék pozitívabb és hogyan ne viseljenek meg ennyire a dolgok.
2014. dec. 9. 00:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Szedjél kedélyjavítót.
2014. dec. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Erre így nehéz válaszolni, hogy nem tudni a problémát, de azt hogy lehet elviselni... Anyud lehet tudni, hogy anyukád 16 éve meghalt, ez nagy trauma. A te korod viszont nem derül ki, ha suliba jársz akkor elképzelhető, hogy tini vagy, tehát 16 évnél több, középiskolás. Adott egy probléma, amit a családoddal közösen kéne megoldani. Ahhoz hogy közösen megoldjátok az apudnak és a húgodnak is hozzá kéne járulni. Az kevés, hogy te eljárogatsz pszichológushoz, attól a hozzátartozóid hozzáállása nem fog megváltozni. Ha nem tudsz dűlőre jutni, akkor meg családsegítőben, valami családi terápia vagy mi a szösznek hívjákra kéne közösen elmennetek. Főleg édesapádnak kéne valamit csinálnia, ő a férfi, felnőtt ember!
2014. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezzel ugyan nem leszel kisegítve, de picit segíthet: sportolj, fuss főleg. A futás nagyon jó sport, és a kedélyállapotra is jó hatással van. Igazából a vagdosás és a futás is ugyanazt az anyagot szabadítja fel a szervezetedben, amitől jobban leszel, inkább a futást válaszd. Esténként fusd körbe a házad háromszor.

A problémát nem oldja meg, de valamit segít.

2014. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!