Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy több óra tanulas...

Normális hogy több óra tanulas utan magamtól semmit se tudok felidezni belőle?

Figyelt kérdés

Meg úgy általaban is. Ma kb 50 oldalt tanultam meg vagy néztem át,eddig a felevben olyan 500-at, de magamtól kb. semmit se tudok felidezni belőle.

De ha kicsit pontosabban rakerdeznek valamire pl dogában akkor előjön, mar tudok róla beszelni. De magamtól nem emlekszem ra mit tanultam 2 óraja,összekeverem a dolgokat..


Ez normalis?

19/F


2014. dec. 13. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem tanulsz hatékonyan. 1 nap 50 oldal relatíve sok. nem csoda, ha alig emlékszel belőle bármire is.


én mindig szoktam egy vázlatot csinálni, amire a folyamatot írom össze, hogy ha felelni kell akkor hogy kezdem, mi lesz a tárgyalás és a befejezés. utána kitarkítom a rizsával.


ha a tanár olyan, akkor elég neki ha 10-20 mondatot mondasz egy dologról folyékonyan. de abban legyen benne a lényeg és ne a rizsa.

2014. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem, rossz a tanulási módszered és/vagy buta vagy.

Persze egyáltalán nem mindegy, hogy milyen tantárgyból/könyvből kell 50 oldalt megtanulni naponta, de nekünk egyetemen elég sok vizsgára kellett 4-500 vagy akár 700 oldalas tankönyvekből is tanulnunk.

Vizsgaidőszakban 50 oldal/nap sebességgel azért haladni kell, ha nem volt olyan stréber az ember, hogy a szorgalmi időszakban folyamatosan tanuljon.

2014. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
Klasszikus hülye vagy. Nem tudsz mit, tenni, minnél előbb elfogadod, annál könnyebb lesz vele élni. Fogadd el !
2014. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okosabb vagyok mint te az biztos.
2014. dec. 14. 00:40
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez kizárt ! Én egytemet végeztem. Fizikus vagyok.
2014. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!