Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoid skizofren beteg...

Paranoid skizofren beteg eseten elofordulhat -e az, hogy az illeto rovid tavu emlekezetevel nincs baj, de az egy evvel korabbi dolgokat mar nem igazan tudja felidezni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 8. 07:20
 1/9 anonim ***** válasza:
ha még nem előrehaladott a dolog, megeshet.
2014. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oke, azt ertem, hogy kesobb esetleg a rovid tavu memoria is serul.

De ez igy tenyleg megtortenhet, hogy a rovid tavu emlekezettel semmi baj, a hosszabb tavu meg katasztrofalis?

Van valakinak ilyen esettel tapasztalata?

2014. márc. 8. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem annyi tapasztalat van,hogy így indult,most mindkettő vacak.

Esetleg találtál már rá megoldást? Engem is érdekelne a dolog.

2014. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megoldast sajnos nem tudok, en is csak tajekozodni probalok.

Tudnal kicsit hosszabban nyilatkozni a memoria problema panaszaidrol? Szoval, hogy mikor kezdodott, a gyogyszertol van -e szerinted vagy ez a betegseggel jar, hogyan tudatosult ez benned, mit nehez felidezni, teljesen kiesnek dolgok, vagy csak osszekeverednek a szemelyek/tortenesek/helyszinek/idopontok,melyik az a resze a memorianak ami nem serult nagyon vagy teljesen jol mukodik es barmi, amit ezzel kapcsolatban fontosnak gondolsz. Kizarolag a skizofreniaval kapcsolatos memoria problemak erdekelnek, egyeb tunetekkel most nem szeretnek foglalkozni, de ha akarsz, irhatsz masrol is. Sot ha mas is szeretne bekapcsolodni es irni ilyesmirol, annak is orulnek nagyon. Jo lenne, he kicsit felporogne ez a topic.

2014. márc. 11. 19:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Szóval rögtön azzal kezdeném,hogy fogalmam sincs mitől van (lehet akár skizo akár más is).

Mikor kezdődött: jó kérdés. Kb 2 éve figyeltem fel rá talán hogy gyerekkori,uli dolgok kiestek; rövidebb távon talán.. 1-1,5 éve-nem tudom. Gyógyszertől nem igazán lehet,más az ok.

Először voltak tehát a régi emlékek (pontosan az események estek ki pár tény kivételével-ami meg bizonytalan néha igaz-e); utána rövidebb távon: kiestek beszélgetések,személyeket nehezen ismerek fel néha,bizonytalan vagyok ki az vagy biztos ő az, előző napról vagy akár az aktuális nap eseményeiről alig vagy sehogy nem tudok visszaemlékezni, legjobb pl mikor visszahallom mit csináltam,mondtam és már nehéz eldönteni igz vagy sem,max ha olyan állítja akiben bízom is, na meg mikor egyik helyen álltam egyol percben utána hirtelen egy messzebb lévőn és passz hogy hogy kerültem oda(bár ez max 1-2 alkalom volt) meg hogy pár másodpercig nem tudom hol is vagyok épp.

Nem tudom ez skizoság-e vagy amivel elvileg lehet keverni disszociságtünetek ott is hasonlóak nálam néha). Ha meg tudod állapítani akkor köszönöm szépen.

ja és rövid távon még néha pár perccel ezelőtti dolgok is..na igen,kiesnek és "szép" kis bakikat eredményez(villany , ablak nyitva marad,hasonló szépségek.

A hosszú távú nekem azért bajos,mivel így enyhén személyiségzavar gyanus is vagyok , rövidtáv meg..egyértelmű milyen zavaró a hétköznapokban,személyes kapcsolatokban

2014. márc. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hogy mitol van ez azt en meghatarozni nem tudom, mert nem ertek hozza annyira. Es kerdeznek meg masrol is:

Neked van jogositvanyod? Vezethetsz? Mitol fugg az, hogy egy skizofren beteg szerezhet -e jogositvanyt?

2014. márc. 12. 15:10
 7/9 anonim ***** válasza:
jogsim nincs,nem is tervezem. Szóval sajnos ehhez már nem tudok hozzászólni; remélem más majd tud :s
2014. márc. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
amúgy ezt mondtad a kezelőorvosodnak, hogy ez a baj? mert hátha a gyógyszer a gond és esetleg tudnak azzal variálni... vagy valami skizofréniától független testi betegség, amire szintén lehet gyógymód.
2014. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem nekem van gondom, hanem kozeli ismerosomnek (szerintem).

Csak tajekozodni probalok. Gyogyszert nem szed, orvosal talalkozni nem akar.

2014. márc. 18. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!