Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baj van az agyammal?

Mi baj van az agyammal?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és az lenne a gondom hogy nem tudok egyszerűen egy dologra koncentrálni, és ha magyaráz valamit a tanár egyszerűen nem tudom magam elé képzelni.

Mi lehet ez? Hol lehet kivizsgálni mi baja az agyamnak?


2014. dec. 14. 23:15
 1/3 anonim válasza:

Az agyadnak nincs baja. Még a pszichopata agyának sincs baja... Az is tökéletesen müködik, és bár másképp de attól még nincs baja.

Az hogy nem figyelsz az órán az nem csoda. Legtöbb esetben olyan a tanár, hogy csak az információt adja át és nem megprobál rávezetni arra, hogy mitöl szép vagy hasznos az adott tárgy. Nem feltétlenül az ő hibája, hisz ez a dolga, igy tanulta, és elfogadta hogy ez igy jo. De most befelyezem a tanügy elbaszott helyzetét vázolni, mert nem segít rajtad.


Virtually any sort of talent or skill can be created through training.

Ez azt jelenti, hogy gyakorlással, vagy akár egyszerűen ismétléssel, bármilyen készség vagy akár tehetség elsalyátítható. "Akár az érzelmeidet is befolyásolhatod."

Megnyugodhatsz, nem vagy egyedül a problémával, és sokaknak van egyetemi végzettsége úgy, hogy a matek szeminárium közben az ablak mögött szálló szappan buborék volt a figyelmük kozpontjában.

A végén úgyis az dönt, hogy mien napod van, és hogy mennyi energiát vagy hajlandó belefektetni akár a figyelmed csiszolásába, akár az adott tárgyba.

Ha viszont konkrétan semmire nem tudsz figyelni akkor ki tudja? Akár egy humorista tumor is nyomhatja valameik hasznos pontját az agyadnak. Akkor már tényleg baja van az agyadnak. Fordulj a családorvoshoz leghamarabb... azért van. Azt is megmondja hól és mivel vizsgálnak majd ki.


Szal javaslom keress rá figyelem gyakorlatokra, játékokra és akár egy hónapig iktasd be napi szinten 5-10 perc edzésként. Bar hogy igazán haladhass guglizz rá a kritikus gondolkodásra, biztosan kerül megfelelő cikk.


Amugy a kérdésedben hogyérted, hogy nem tudsz egy dologra koncentrálni? Többre tudsz?

2014. dec. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy mondja a tanár hogy képzeljetek magatok elé egy......... és nem tudom magam elé képzeni.

De játékkal játszom gépen és arra tudok figyelni

2014. dec. 15. 06:33
 3/3 anonim válasza:

Oké. Ezt kaptam in english: [link]


Itt azt mondják, hogy valószínüleg az a baj, hogy a képeket a szemeddel akarod látni, holott ez nem igy müködik. Az elméddel látod, mint az emlékeidet. Az egyik hozzászoló azt mondja, 4 hét gyakorlással és a kovetkező módszerrel sikerült. Egy emlékképet idézett fel mondjuk egy almáról. Ha mondjuk egy fickót kellene elképzelned egy almával a kézben akkor egy emlékképet egy fickórol, majd egyet az almáról és próbáld összerakni. Késöbb egy embert is össze tudsz rakni majd csak részlet emlékekből. Remélem ez segít ;).

2014. dec. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!