Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kéthetente 1x megéri pszicholó...

Kéthetente 1x megéri pszichológushoz járni? Nem túl kevés ez?

Figyelt kérdés
A pszichológusom azt mondta, hogy kéthetente 1x járjak hozzá. Nem túl kevés ez? Van ennek így értelme?
2014. dec. 19. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
3%

Kérdés, mi a bajod, s hogy azt miért nem tudod egyedül kezelni. Van, aki egész életet leél nélküle.

Nem szabad függőségbe belemenni. Ő segít (szerintem nem, de ez csak egy vélemény), de az életedet neked kell megoldani.

2014. dec. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha már ebben is kételkedsz, akkor miben bízol?
2014. dec. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Szia!A heti 1x-ri alkalom nagyon kevés!Sőt,ha 2 hetente jársz hozzá az pláne!Vagy beszéljetek a pszichológusoddal,vagy válts!
2014. dec. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Kiképzett terapeuta a pszichológusod? Milyen módszerrel kezel? (Gyanús a dolog!)
2014. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sima pszichológus. Azt még nem beszéltük meg, hogyan kezl. Miért gyanús?
2014. dec. 19. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pénzért, vagy ingyenes?

Egyébként szerintem nagyon attól függ, hogy milyen gyakoriságú terápia elég neked, hogy milyen és mennyire súlyos problémáid vannak. Én hallottam már olyat is, hogy valaki havonta ment el egy alkalomra.

Az átlagos persze a heti 1 ülés. De mondjuk ha ingyenes lehetőséged van, akkor lehet, hogy egyszerűen nem tud jobbat ajánlani. Ha fizetsz neki, akkor én egy kicsit meglepődök, mert ott azért a pszichológus érdeke is, hogy a páciens járjon hozzá és hatékonynak érezze a terápiát. Kéthetente egy alkalommal lehet hogy tud segíteni, de biztos, hogy nem intenzíven ez pedig a hatékonyság kárára mehet. Megindokolta, hogy miért ilyen ritkásabb terápiát ajánl?

Egyébként amíg úgy érzed segít, addig megéri. Ha úgy érzed pénz/időpocsékolás, akkor pedig nem segít, mert már te is úgy állsz hozzá. De ha csak annyi, hogy intenzívebb terápiát szeretnél, akkor beszélj vele, vagy keress mást szerintem.

2014. dec. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A terapeuta nem csak beszélget, hanem módszereket alkalmaz. A hetenkénti találkozás azért indokolt, hogy ne "hűljön ki" a terápiás hangulat.
2014. dec. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En kéthetente egyszer jarok, a penz miatt. Jobb mint a semmi, de tenyleg jobb a heti 1x-i alkalom.
2015. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!