Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 19 évesen úgy érzem, hogy...

19 évesen úgy érzem, hogy igazából az életnek semmi értelme sincs, csak egy átmeneti semmiség. Tudom, hogy nem így kellene gondolkodnom, hogy tudnék túljutni ezen az állapoton magamtól, segítség nélkül?

Figyelt kérdés
12-3 éves korom óta ingadozok a jobb-rosszabb periódusaim között. Mikor jobban érzem magam és visszagondolok, hogy ilyeneket gondoltam, nem értem magam, hogy hogyan lehettem ilyen hülye, hogy ilyeneket mondtam/gondoltam. Aztán meg jön a rosszabb periódus és valahogy minden egyes alkalommal mélyebbre jutok. Sokszor attól félek, hogy majd hülyeséget csinálok (amit tudom, hogy ha jobban vagyok sosem tenném meg). Egy-két hülyeséget csináltam is már, és valahogy olyankor nem érzem, hogy butaságot csináltam... csak utólag jövök rá. Segítséget nem szeretnék kérni a szüleimtől/barátaimtól/szakemberektől. Csak azt szeretném, hogyha ezek a rosszabb periódusok elmúlnának, mielőtt hülyeséget csinálok.
2014. dec. 25. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Túlságosan megadtak neked mindent! Itt bukták le a szülők!

Nyugodtan vágd fel az ereid.


Üdv:Sátán

2014. dec. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15 vagyok, ugyanígy érzek. Ha gondolod, írj, megbeszélhetjük, bár segíteni nem tudok.
2014. dec. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kell egy cél, biztos van amit nagyon el akarsz érni, na tedd rá az életed hogy abba legyél a legjobb, és nem lesz időd ilyeneken gondolkodni.
2014. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is szintén 19 éves vagyok és hasonlóan vagyok az egésszel, mikor megcsinálom a butaságokat akkor nem tűnnek azoknak, utólag meg szivok miatta, és lehet hogy mostmár cipelem jópár évig magammal...

Szeretnék jelenleg eltűnni a semmibe ezek miatt... :(

2014. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne az interneten éld az életed, hanem fedezd fel a való világot, mert millió csoda vár. Kezdj el valami hobbit, például fotózz, vagy kerékpározz, tarts kutyát vagy pókokat, horgássz, focizz, olvass. Soroljam még? Ezek mind elterelik a rossz gondolatokat, testi-lelki javulást, jó közérzetet, új ismerősöket hoznak az életedben. Kezedben van a döntés, csak ezt a tunyaságot és lustaságot kell legyőzni. ;)
2014. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Szerintem már az is sokat segítene neked, ha megpróbálnál beállítani magadnak egy általános napirendet, amit megpróbálsz követni (persze, nem túl görcsösen).


Keress magadnak egy hobbit (legyen az sport vagy bármi), amit közösen tudsz űzni másokkal. Hátha a közös érdeklődés új barátságokat szerez. A barátok mindig ott lesznek neked, ők majd áttudnak segíteni a nehezebb helyzeteken, de mi -full ismeretlenek- nem igazán tudunk segíteni. Persze, tanácsokkal mi is tudunk dobálózni, de azért -valljuk meg- a barátok tanácsai valahogy hasznosabbnak bizonyulnak.


Arra az egy-két hülyeségre, amit csináltál nyugodtan tegyél magasról. Nem éri meg a múlton rágódni, inkább keress és tapasztalj új dolgokat, hátha ezek segítenek elfelejteni a régmúlt rossz emlékei.


Esetleg megpróbálkozhatsz pszichológussal, neki kibeszélheted a problémáidat, ő segíthet megtalálni a probléma gyökerét, azt, hogy miért vannak ilyen periódusaidat!


Kitartás! :)

2014. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvasásterápiát ajánlok, olvass elgondolkodtató könyveket, tágítsd a világképedet. Járj könyvtárba, ott sokféle dologról olvashatsz, biztos akad valami ami érdekel. Az élet értelmével, lélekkel kapcsolatban a vallás, filozófia, pszichológia részlegen lehet sok érdekeset olvasni. Középiskolát befejezted már, tanulsz vagy dolgozol?
2014. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!