Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SSRI elhagyása után depresszió...

SSRI elhagyása után depresszió visszatérése csak átmeneti?

Figyelt kérdés
Két hónapig szedtem SSRI-ket. Egy hónap után elkezdtem csökkenteni az adagot mert nem voltam elégedett. Jól voltam de mégse éreztem jól magam ha értitek :). Úgy egy hete teljesen elhagytam viszont úgy érzem kezd visszatérni a depresszió. Kb. mikor normalizálódik az állapotom?

2014. márc. 10. 10:12
 1/7 Bárzsing ***** válasza:
Depressziónál a minimum kezelési idő fél év. Attól, hogy a tüneteid elmúltak, még szedni kellett volna a gyógyszert, de legalább megbeszélni a dokiddal. Nagy eséllyel ez a depresszió az eredeti depresszió, és nem a gyógyszerleállás miatt van (illetve amiatt, de érted, hogy értem). Antidepresszánshoz nagyon sok idő kell, mire valamennyi hozzászokást mutat az ember, és az elhagyásakor e miatt okoz egy ideig depresszióhoz hasonló tüneteket, de akkor is max. hirtelen elhagyáskor. Ha nem akarsz gyógyszert szedni, akkor ezt közöld a dokiddal is, és keressetek más alternatívát.
2014. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A dokimmal nem igazán tudtam szót érteni. Mondtam neki hogy nem vagyok elégedett az állapotommal de kitartott a gyógyszerkezelés mellett,ezért kihagytam a dologból és abbahagytam a szedést. Nem akarok belekerülni egy sokéves gyógyszerezésbe. Mondjuk ha súlyosbodik muszáj leszek felkeresni, de egyelőre még elviselhető.
2014. márc. 10. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Két hónap sajnos semmire sem elég,még szinte arra sem,hogy a szervezeted hozzászokjon. Szerintem konzultálj a kezelőorvosoddal ez ügyben. Én akkor hagytam el minden gyógyszert,amikor már nem éreztem kényszeresen,hogy hú,de meg akarok halni,és sokkal jobb is gyógyszerek nélkül. Én függtem tőlük,de az nagyon rossz. Eleinte nehéz gyógyszer nélkül nem befordulni,de egy idő után úgyis sokkal jobb lesz.
2014. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem igazad lesz :) Nyilván sok esetben tényleg nincs más megoldás mint a gyógyszeres kezelés, de én nagyon rosszul éltem meg. Természetellenesnek tűnt mind a hatás mind az egész folyamat. Ha nem tudok megbirkózni a dologgal tisztán még mindig belekezdhetek, de bízom benne hogy nem lesz rá szükség. Csak kicsit megijesztett hogy már pár nappal az ssri letétele után elkezdett visszatérni a régi állapot.
2014. márc. 10. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Maradhat hónapokig is a dolog,de nem kell megijedni,inkább tegyél ellene. Nekem nagyon nehezemre esett,de a teljes életmódváltás bejött. Rendszeres sport,egészséges kaja.Persze vannak hullámvölgyeim,mivel nő vagyok,mensi előtt 1-másfél héttel előtt megőrülök és minden rossz,felzabálom a hűtőt,betespedek,de ilyenkor mindig tudom,hogy el fog múlni,csak türelmesnek kell lennem. Na igen,a türelem a legfontosabb! Anno mindig azt csináltam,hogy adok magamnak egy hetet,és ha nem történik semmi jó,felvágom az ereim. Aztán nem történt semmi jó,én meg ott ültem zokogva,és egyszerűen gyáva voltam megtenni. Aztán kitoltam az időpontokat,két hétre,egy hónapra,és így tovább. Eltelt azóta egy pár év,és most imádok élni! Minden nehézség ellenére. Már nem opció az öngyilkosság,hanem racionálisan végiggondolok minden lehetőséget,akármilyen meddőnek tűnik az adott ügy. És megtanultam,hogy nem közhely a "mindig van kiút" mondat. A saját bőrömön tapasztalom. Az önpusztítás nem megoldás,csak egy életünk van és az túl rövid arra,hogy rosszul érezzük magunkat.
2014. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: voltam nagyon mélyen,család támogatása nélkül,hónapokig zárt osztályon,kényszer gyógyszerezve,azt hittem,sosem tudok talpra állni és nem lesz belőlem normális ember. Nagyon,de nagyon-nagyon örülök,hogy akkoriban nem tettem meg,azóta hatalmasat fordult az életem. Sosem hittem volna,de ki merem mondani,hogy boldog vagyok.
2014. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
SSRI gyógyszereket jó messzire el kell kerülni! Többet ront,mint használ!
2014. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!