Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a bulimiámat?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és immár 2 éve bulimiában szenvedek. Mikor befejeztem a középiskolát és elkerültem az egyetemre, azt hittem, minden más lesz, hogy végre új életet kezdhetek és lassan, de biztosan de meg fogok gyógyulni. Egy ideig minden jól ment, megtudtam állni, hogy ne legyen falásrohamom és, hogy ne hashajtózzam magam. Egyszer elmentem a legjobb barátnőmmel egy buliba, aki egyébként szintén ebben a betegségben szenved. Ott találkoztam egy nagyon kedves fiúval, aki nagyon tetszett nekem és én is neki. Kiderült, hogy egy szakra járunk, és , hogy sok közös van bennünk. A buli után is sokat találkoztam vele, és azt hittem, hogy megtaláltam azt az embert, aki majd tényleg segít nekem túllendülni a problémáimon és majd vele boldog lehetek. De sajnos nem így történt, mivel a fiú egy autóbalesetben meghalt. Azóta teljesen magam alatt vagyok, már az öngyilkosság gondolata is foglalkoztat, nyugtatókkal tudok csak elaludni és a falásrohamaim is egyre gyakoribbak. Ti mit tennétek a helyemben, hogy átvészeljétek ezt a nehéz időszakot? Előre is köszi a normális válaszokat és bocsi, hogy ha hosszú voltam.

2015. jan. 3. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Huhh. Először is, őszinte részvétem.

Én is voltam bulimiás, borzalmas időszak volt. 17 éves koromban kezdődött, 3 évbe telt, hogy legyőzzem.

Arra gondoltam, amikor már tényleg borzalmas állapotban voltam, hogy mennyi rossz dolog történt, történhet velem ebben a betegségben, mert ez az. Számos dolgot próbáltam. Mentem pchihológushoz is, nem segített. A végén arra gondoltam, hogy mennyire meghiztam, a fogaim kirohadhatnak (a gyomorsav miatt) és e ronda, Számomra gusztustalan dolgokra gondolva, egyre csak észrevettem, hogy szépen, lassan leszoktam. Hát igen, tényleg sajnálom ezt a fiút, de csak annyit tudok mondani, remélem találsz mihamarabb egy másik fiút, boldogan éltek majd és le tudsz szokni a folyamatos évestől. Nem hiszem, hogy Segítettem, de sok sikert.

2015. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom átérezni teljes mértékben a problémád, mert sosem voltam bulimiás. Egyetlen táplálkozási rendellenességben szenvedtem csak, az ortorexiában. Nagyon sajnálom, ami a fiúval történt!

Mint minden betegségnek, ennek is komoly lelki háttere van. Aminek két oka lehetséges: az önértékelésed és az önbecsülésed szenvedett valamikor komoly károkat és ezért vissza kéne találnod ahhoz, hogy szeresd és értékeld önmagad.

A második, hogy van benned egy olyan elfojtott trauma, ami miatt nem tudsz ettől szabadulni. Én azt javasolnám, hogy keress fel egy kineziológust vagy alkalmazd a hipnózist, ezek a lelki gyökerét oldják meg a problémádnak.

Valamint még egy fontos dolgot: olvass önsegítő könyveket, pl. Louise L. Hay nekem is sokat segített. Ha tudsz angolul, az sokkal jobb, Youtube-on nagyon jó anyagai vannak.

Én például futás, tömegközlekedés közben szoktam hallgatni telefonról, és nagyon jót tesz.

Sportolsz valamit? Az is nagyon jó, ha ki tudod mozogni magadból a problémákat és endorfint termelsz. Nekem a futás nagy kedvencem, de a lényeg, hogy olyat válassz, amit szívesen csinálsz.

Amikor Anyukám meghalt, sokat mozogtam és az jót tett. Persze a lelki terápia is, én például minden reggel meditálok az ágyban felkelés előtt.

A gyász azonban csak idővel oldódik fel, ezt nem tudod semmilyen módszerrel megoldani.

Remélem segítettem!

2015. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pszichés problémák ellen küzdeni reménytelen, de szakszerűen könnyen megoldható.

A bulimiával az érzelmi hiányt igyekszik pótolni az ember. Ha az a korábbi (akár régi) hiány megszűnik, elmúlik a bulimia. Nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=acMQFxXERFU

2015. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kineziológus segíthet oldani a bulimiát okozó traumát. Már 3-5 oldás is segíthet.


Akut, rövidtávú segítség lehet az Ifjúsági Lelki Elsősegély: 137-00 számon ingyen hívható hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, fülkéből is.

2015. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát, jól esik, hogy ilyen hamar ennyi sok jó tanácsot kaptam és ígérem mindent kifogok próbálni, amit leírtatok, annak érdekében, hogy javítsak a helyzetemen. Még egyszer nagyon köszönöm!
2015. jan. 4. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!