Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet valakit arra...

Hogyan lehet valakit arra rávezetni, hogy projektál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem egyszerű:

Szeretném, ha rá tudnék vezetni valakit arra, hogy projektál és hárít. Természetesen tudom, hogy ehhez szakember kell, de most itt a kérdés az, hogy a magánéletben, amikor nem beszél valaki szakemberrel, egy hétköznapi ember hogyan tudja ezt megmutatni egy érintett személynek.

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 9. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
õszintesèggel.
2015. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm...


Ezen én is gondolkodom / gondolkodtam, de nem biztos, hogy az ilyen közvetlen őszinteségre felkészült az illető. Ha így van, akkor ezzel csak dacot, és hasonló dolgokat okozok és még kevésbé ismeri el a jövőben a dolgokat.


Esetleg más ötlet?

2015. jan. 9. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdésekkel, amelyek a hamis válaszokra vonatkoznak. Pl.: "És ezt hogy érted pontosan?", "Miből gondolod, hogy ez így van?", stb.

Mindig úgy kell kérdéseket feltenni, hogy a végén csak akkor tudjon válaszolni, ha a hamis nézeteit feladja.

2015. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm;


effélét próbáltam már, akkor csak hallgatás vagy agresszív visszaszólás volt a válasz. Nyilván valahol ő is érzi legbelül az igazságot, de nagyon elfojtja, tagadja, nem hajlandó szembenézni a tényállással.


Mindenesetre ezt próbálom tovább is, de még ezeken felül is várok javaslatokat.

2015. jan. 9. 16:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Például ha azt mondja, hogy: "Te nem szeretsz engem", akkor visszakérdeznék, hogy te mit szólnál, ha neked mondanám ezt? Hogy könnyebb legyen, ki is mondom: Te nem szeretsz engem. Most mondd el, hogy mit érzel.

A reakcióján már látni, hogy mi az igazság, és akkor rá lehet kérdezni. Persze előtte meg lehet még kérni, hogy érveljen az ellenkezőjének a bizonyítása érdekében, és talán így rájön a valódi érzéseire, és hogy mit csinál.

2015. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!