Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fordítva bekötött villanykap...

Silent7272 kérdése:

A fordítva bekötött villanykapcsolóktól és persze a "két kapcsoló egy villanyhoz" témától más is idegsokkot kap?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy ugye azt mondom, hogy "lekapcsolom" a villanyt. Akkor az a szerencsétlen kapcsoló lefelé legyen kapcsolva. A dupla kapcsolóknál meg végképp elborul az agyam, amikor nem elég, hogy fordítva van, de mind a kettő! Meg minek 2 kapcsoló 1 lámpához? Ettől a dologtól olyan szinten ideges leszek, hogy legszívesebben leszaggatnám az összes villanykapcsolót a falról.... Ez normális, valaki más is érez hasonlót?

2015. jan. 11. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak ez az egy ilyen dolog van az életedben, hogy ez idegesít, akkor normális, mindenkinek vannak heppjei. Az viszont kicsit kórosnak tűnik, hogy olyan ideges leszel, hogy leszaggatnád őket. Azonban ha észrevetted magadon, hogy idegesítenek a dolgok, ha nincsenek a helyükön- ezért folyton pakolgatod őket, kényszeresen kapcsolgatod a kapcsolókat, hogy úgy álljanak, ahogy te akarod, számolgatod a lépéseidet mondjuk, vagy bármi egyebet, akkor az OCD-re, kényszerbetegségre utalhat.


Amúgy hadd magyarázzam meg a dupla kapcsolókat: a házban, ahol életünk, a lépcső alján volt egy, meg a lépcső tetején. Hát hadd ne menjek vissza a lépcső aljára, hogy lekapcsolhassam, és utána újra felbotorkálhassak a sötétben. Most pedig az előszobánk egy hosszú folyosó ablak nélkül. Ha látni szeretnék a végén felkapcsolom a villanyt felöltözöm,felveszem a cipőm, majd a folyosó elején lekapcsolom, és indulok. Mert nem fogok a koszos cipőmmel végigtrappolni, hogy utána takaríthassam a nyomokat, meg a sötétben babráljak a kulcsommal.

2015. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem lennék ideges, hanem kb. 3 perc alatt megcsinálnám.
2015. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Irigylem a kérdező problémáját!

Egy kapcsoló megfordítása csak néhány perc! A "két kapcsoló egy villanyhoz" (alternatív vagy váltókapcsolás) pedig az ésszerűség és a kényelem miatt van!

2015. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a választ, egyébként ezen kívül nincs más ilyesmi. Még egy picit undorodom a pókoktól, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.

#2 Attól mert felidegesítem rajta magam, még nem tart max. 30 másodpercnél tovább a dolog...

#3 Miért irigyled ezt? Egyébként az tiszta, hogy a kényelmet szolgálja, de ha már úgyis létezik érintőpaneles villanykapcsoló, akkor az ilyen esetekben használhatnánk azt is...

2015. jan. 11. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"..de ha már úgyis létezik érintőpaneles villanykapcsoló, akkor az ilyen esetekben használhatnánk azt is..."


Olyat veszel MAGADNAK, amilyen tetszik!

2015. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem egyetlen dolog idegesít. Ha a kapcsoló a nullát és nem a fázist szakítja meg.

Az akár életveszélyes is lehet. Tudni kell a maguk helyén kezelni a dolgokat.

2015. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!