Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérlek valaki segítsen ezt...

Kérlek valaki segítsen ezt megérteni, miért van ez?

Figyelt kérdés

Szociális szorongásos zavarom van.

Elmentem szóbelizni. Nem féltem semmitől. Ismertem a helyet, tanárt, diákokat.

Nem féltem, hogy bézáni fogok, tudtam az anyagot.

Mégis ahogy megérkeztem olyan szorongásroham tört rám, hogy nem kaptam levegőt, pánikoltam, sírnom kellett, el akartam menekülni.

Mire fel az az erős szorongás, holott nem féltem?Segítsetek.:(



2015. jan. 14. 13:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Bénázni*
2015. jan. 14. 13:01
 2/8 anonim ***** válasza:
És mi történt? Hazamentél és nem vizsgáztál le?
2015. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De, egész jó eredményem lett.

Csak nem tudok belenyugodni ebbe a nagy mértékű szorongásba..


Valami tanács?:((

Mitől jön?

Hogy nyugtassam le magam, ha gondolatilag nem működik?

2015. jan. 14. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor olyan a nagy probléma nincsen, ha végül sikerült :)

Amúgy próbálkozhatnál jógávál meg légzőgyakorlatokkal meg nyugtató hatású teákkal (citromfű és társai).

2015. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg én is ilyen vagyok, szóval nem vagy egyedül. Pár éve volt a diplomavédésem, olyan pánikroham jött rám, hogy majdnem elájultam, még a vizsgabiztos is megijedt. Pedig nem egy bemagolt tételről, hanem a saját magam írt diplomámról kellett beszélnem. Nyelvizsgákon is ezért nem tudok átmenni, mert annyira izgulok, hogy beszűkül számomra a világ és még a saját nevemet sem tudom elmondani.

Ha orvoshoz megyek a vérnyomásomat nem tudják megmérni olyan magas.

Erre az utóbbira azt mondták, hogy "fehér köpeny szindróma", szerintem a vizsgadrukk is ebből ered.

A legrosszabb, hogy nyugtatót sem tudok én személy szerint bevenni, mert semmi hatása, csak mellékhatásként később fokozza a pánikromot.

2015. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4, azok nem segítenek, mert amúgy súlyos a szorongásom és a depresszióm is, csak ettől most tényleg nem féltem.


#5, járok terápiára, lassan 5 hónapja. nagyon sokágú nálam a probléma. kapcsolatokat abszolút nem tudok kialakítani, teljes mértékben zárkózott vagyok. de nagyon nagy akaraterőm van és céltudatos vagyok. de sehogy sem tudok felülkerekedni a szorongásomon:(


GYÓGYITHATATLAN VAGYOK? :/

2015. jan. 14. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:

"Szociális szorongásos zavarom van."

Ez a válasz a kérdésedre. Járj tovább terápiára, 5 hónap egyáltalán nem nagy idő, pláne szorongással, hiszen a terápia akkor kezd el működni, ha már bízol a terapeutádban és meg tudsz nyílni előtte. Ez pedig hosszú folyamat.

A komoly személyiségzavarok kidolgozása több évig is eltarthat, de meghozza az eredményét!

(Egy gyógyult személyiségzavaros)

2015. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A szociális fóbia is személyiségzavar?
2015. jan. 14. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!