Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyeeek? Hogyan tovább?

Mit tegyeeek? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Iszonyú nagy fájdalom van bennem. Éjjel és nappal is, nem akar szűnni.

Nem tudok levegőt menni, nyomás van rajtam, egyedül vagyok, nincs hova mennem, nem tudok embere közé menni.

Teljesen tönkrevagyok menve márpedig szép vagyok, modellnek is kértekfelmár.

Szociális fóbia, pánikbetegség, erős depresszió.

Hogyan szüntessem meg ezt a fájdalmat?Öngyilkosság?Nyugtató nemhat.

Pszichológushoz hiába járok immáron féléve.Nemsegíít.

TANÁCSOKAT KÉRLEK SZÉPEN:((!!!!:(



2015. jan. 15. 13:14
 1/4 anonim válasza:

Én is voltam depressziós, pánikbeteg, antiszociális és jártam pszichológushoz ami rajtam szintúgy nem segített.

Én alapból rossz társasággal lógtam, drogoztam, loptam-csaltam-hazudtam. Attól a társaságtól megszabaultam, setelefon, se facebook-on nem voltam számukra elérhető. Így inkább a régi barátaimat felkerestem, ők segítettek nekem. Átjöttek mikor egyedül éreztem magamat. Aztán már az utcára is kimertem velük menni, szépen lassan visszakaptam a régi önmagamat sőt talán annál jobb önmagamat, mert elötte se nagyon szerettem az embereket, de most akár bárkit megmerek szólítani, nem érzem kínosan magamat a buszon, bátran belemerek nézni az emberek szemébe. Olyan dolgokba kezdtem bele amik boldoggá tettek. Elkezdtem egy Okj tanfolyamot, olyan munkát végeztem amiben emberekkel kellett beszélgetni, és ezzel elis tünt az antiszoc. énem. Neked is ajánlom, hogy a régi ismerőseidet keresd fel, akikben megbízol mond el, hogy szerinted ezeket a dolgokat miért érzed és egyszerűen szabadúlj meg tőlük.

De öngyilkos semmiképp ne legyél mert van kiút, te is élhetsz teljes életet. Tűzki olyan célokat amiket meg tudsz valósítani, te is kezdj bele egy tanfolyamba és koncentrálj arra. A problémák elől meg ne menekülj, nekem is majdnem az lett a vesztem, hogy nem néztem velük szembe. Mostanra probléma mentes, teljes életet élek és ezt 1,5 évvel ezelött el sem tudtam képzelni.

2015. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Találj egy hobbit, pl. kreatív ékszer készítés. Sportolj. Találd meg ami érdekel, amit szeretsz, próbálj olyan emberekkel találkozni a már ismert barátaid lévén (ha vannak) akik olyaokkal ismertetnek össze akik normálisak, jóindulatúak veled. Relaxálj, olvass, nyugtatókat gyógyszereket feleslegesen ne szedj, mert csak függőséget okoznak.
2015. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha fél év alatt nem javultál a terápiától, akkor több oka lehet:

-Nem passzoltok össze a terapeutáddal

-Nem a számodra alkalmas módszerrel dolgoztok

-Nem engeded bele magad a terápiás kapcsolatba, hanem csak "beszélgetni jársz"


Esetleg az összes együtt. Azzal legyél tisztában, hogy nem csak egyféle terápia létezik, és vannak kevésbé jó szakemberek is, tehát attól, hogy egy adott pszichológus nem segít rajtad, nem jelenti azt, hogy mással ne működne.

2015. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nincsenek barátaim, nem tudok emberek közé menni, pánik illetve szorongásos rohamom van.


Valaki kifejtené mi az a terápiás kapcsolat? :)

2015. jan. 15. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!