Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kemós kezelés miatt- segítség,...

Kemós kezelés miatt- segítség, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A barátommal nemrég vagyunk együtt, annyira még nem szoros a kapcsolatunk. Rák miatt kemóra jár és ilyenkor nem akarja, hogy találkozzunk, mert rosszul van és nem akarja, hogy lássam, ahogy szenved. Pedig mondtam neki rengetegszer, hogy nem érdekelne, ha hány előttem, vagy ilyesmi, attól még ugyanúgy fogom szeretni és ilyenkor beszélgetnünk sem kell, csak hogy ne legyen folyton egyedül.

Azt tudom, hogy rögtön kemó után mindig nagyon rosszul vannak és akkor megértem, hogy nem akar senkit maga körül, de legutóbb azt mondta, hogy egyre rosszabb és most kezdek nagyon aggódni miatta, mert alig ír, csak egy-két mondatot és azt mondja, holtponton van a kezelések miatt és kicsit depressziós, csak alszik és bámul és nem akar semmit az égvilágon. Én meg nam tudom, hogy segíthenék neki, ha ennyire nem akar most találkozni. Nagyon féltem, mert egyedül él (vagyis lakótársával), igazából nincsenek barátai, akik átsegíthetnék ezen, nekem meg nem hagyja. Mit tudok tenni azon kívül, hogy nem zaklatom és meghagyom neki a személyes terét, hogy nyugton lehessen? Megőrülök, hogy ilyen tehetetlen vagyok.


2015. jan. 16. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Legyél vele amennyit tudsz, de ha egyedül szeretne lenni, kérdezd meg, komolyan gondolta-e, és ne zavard. Azt is értékeli, hogy ennyire törődni akarsz vele, de van egy csomó dolog, amivel neki kell megküzdenie. Ha lemegy a sorozat, mindkettőtöknek jobb lesz.
2015. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem engedi, hogy meglátogassam, mert nem akarja, hogy ilyen körülmények között lássam. Értem, hogy miért, persze, de nem tudom, így hogy tudnék segíteni, és ha ilyen szinten egyedül van az ember, sokkal lassabban jön rendbe érzelmileg, mintha lenne valaki, aki tudja támogatni. De nem engedi, hogy vele legyek és ez őrjítő, mert tudom, hogy szenved és nem hagyja, hogyy segítsek.
2015. jan. 16. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:
22%
Pedig most nem szabadna egyedül búslakodnia otthon.Ha megadja magát a betegségnek,vége.
2015. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi ezt az építő, érdemleges és cseppet sem kétségbeejtő hozzászólást, amivel nagyon sokat segítettél...
2015. jan. 16. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!