Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkohol okozta karosodas...

Az alkohol okozta karosodas az agyban vegleges?

Figyelt kérdés
Fel even keresztul minden hetvegen berugtam. Van karosodas? Vegleges? 18evee vagyok

2015. jan. 18. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Genetika.Azon múlik minden,ez is.
2015. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elvileg az idegrendszered is regenerálódik.


Saját megjegyzés: valószínűleg főleg akkor, ha még fiatal vagy (ez megvan) és lehetőleg egészségesen tartod a szervezetedet (ebből csak egy dolog, hogy nem áztatod idegméregbe)

2015. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az alkohol pusztítja az agysejteket, ez tény. A gond az, hogy SENKI nem tudja neked megmondani, hogy éppen hol, melyik agyi területen pusztulnak, és azok mennyire fontosak.

Ha elég szerencsétlen vagy, akkor egész komoly következményei is lehetnek, de az is lehet, hogy megúsztad, mert olyan terület sérült, amit egyébként sem használsz.

Az pedig bizonyított tény, hogy az agyon belül át tudnak venni különböző területek más funkciókat, szóval nem feltétlenül visszafordíthatatlan a károsodás.

2015. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
En ugy olvastam, egy kiserlet bebizonyitotta, hogy a testunkben sehol sem lett kevesebb sejt alkohol fogyasztas utan, az agyban sem. Ez tevhit.
2015. jan. 18. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:

"Az alkohol pusztítja az agysejteket, ez tény."

Nem, ez nem tény. Ma már túlhaladott álláspont. Pusztán az ingerületátvivő receptorok működését gátolja ideiglenesen.

2015. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindig is éreztem, hogy nem kell emiatt parázni :D
2015. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Alkat kérdése is, a májadnak mindenesetre nem tett jót. Ha észreveszed magadon, hogy feledékenyebb vagy és nehezebben koncentrálsz, illetve értesz meg dolgokat akkor ott a válasz. Ha semmit nem vettél magadon észre akkor nem nagy a baj.
2015. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KoroGyula válasza:
Hát ha te le akarod tenni a piát nagy baj lehet az agyadba igyál neked már ugyis mind1
2015. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem akinek mindegy az te vagy

igyal!

2015. jan. 22. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!