Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ha ezeket elmondom...

MrMrs kérdése:

Szerintetek ha ezeket elmondom a pszichiáternek, beküld zárt osztályra, vagy gyógyszer? Többi lent

Figyelt kérdés
Néhány hónappal az iskolapszichológus egyszeri vágdosás,illetve koplalás miatt beküldött a gyermekpszichiátriára. Legutóbb mikor voltam nagyjából rendben volt minden,azóta kb 10szer vágtam fel az ereim,illetve szétvertem a kezem,meg akarok halni,a szenvedés,halál,fájdalom gondolata boldogít,a temetőben érzem jól magam. Ha ezeket elmondom,mit fog mondani vagy hova fog beküldeni? Esetleg ha valakit beküldtek már zárt osztályra akkor milyen indokkal?

2015. jan. 19. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Ambulancián dolgozom. Akárhányszor hozott a mentő hozzánk ilyen érfelvágós-falbaütős hülyegyereket, max. 24 órás megfigyelésre vitték csak be.

Egyébként mi a célod? Ha meg akarsz halni akkor miért hülyéskedsz?

2015. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Elbeszélgetnek veled ha komolyan vesznek akkor felírnak gondolom gyógyszert, de ezt szeded egy ideig, elmúlnak ezek a rossz gondolataid, nem fogod bántani magad többet, és jól leszel. Megoldódnak a gondjaid és lehet boldog életed.

Mindenképp csak jól jöhetsz ki belőle.

2015. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Hát bogyóktól nehezen lesz szebb élete.
2015. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem érfelvágós falbaütős hülyegyerek vagyok:) nem azert vagom fel az ereim,mert az olyan vicces,hanem mert az nyugtat meg.
2015. jan. 19. 20:01
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Ha meg akarsz halni, akkor tedd azt, ne használd feleslegesen az egyébként is csóró egészségügyet.
2015. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Hát, pedig pont azért vagy az. Az életben rengeteg dolog van, ami örömet tud okozni és nem jár öncsontinkással. Ha ezt csinálod amit csinálsz nem csak magadnak ártasz, hanem azoknak is akik közel állnak hozzád és szeretnek. Fogadni mernék, hogy anyád még ha nem is látszik rajta éjszakákat nem alszik, mert ilyen hule gyereket nevelt.
2015. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Az én pszichiáterem tudja, hogy néha vagdosom magam és hogy vannak öngyilkos gondolataim. Továbbá ismer engem és azt is tudja, hogy minden vágy ellenére nem adom fel egykönnyen. Amit ő reagál ezekre a tényekre: Minden alkalommal megkérdezi, hogy volt-e önsértés, illetve voltak-e öngyilkos gondolatok és esetleg egy kicsit beszélünk erről. Számtalan tanácsot adott már, hogy milyen egyéb módokon tudnám elérni, hogy nyugodtabb legyek, de mégse bántsam magam. Mivel gyógyszerek nélkül könnyen kerültem olyan állapotba, hogy kicsit elszakadtam a valóságtól és az öngyilkosság felé menekültem, illetve jobban bántottam magam, így gyógyszert szedek és ez tényleg csökkenti a késztetést, tisztábban tartja a fejem (de nem szedált le!). És nem mentem zártra. Viszont nem a gyógyszerektől, hanem a terápiától várjuk a javulást, amire járok emellett. A gyógyszer csak segít, hogy végig tudjam csinálni.
2015. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennél még az is jobb lenne, ha innál
2015. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogjátok már vissza magatokat. Attól még, hogy a Kérdezőnek ilyen gondjai vannak, nem kell "érfelvágós-falbaütős hülyegyereknek" nevezni. Ehhez senkinek nincs joga. Nem élitek az életét, nem tudjátok min megy keresztül, miért folyamodik ehhez. Könnyű mondani, hogy másoknak rosszabb, és a jóra kell koncentrálni, de az sokszor igen nehéz feladatnak bizonyul, különösen, ha kialakult már egy személyiségzavar, vagy a dolgok állása egyre negatívabb.

Kérdező, tudom, min mész keresztül, én is évekig vagdostam magam, de sikeresen leszoktam, megtanultam kezelni és irányítani a feszültséget. Neked is meg kell tanulnod, más módszereket kifejlesztened. Nem további önkárosításra gondolok. Abból, hogy elmondod, hogy ilyen gondolataid vannak, véleményem szerint nem visznek pszichiátriára. De ambulánsak szakemberhez mindenképp járnod kell.

2015. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!