Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia-gyógyszer váltás?

Skizofrénia-gyógyszer váltás?

Figyelt kérdés

Édesanyám évek óta skizofréniában szenved. Az eddigi

gyógyszere (seroquel xr) sokáig jó volt, de mostanában már nem úgy

hatott ahogy kellene és le kellett cserélni. Most invega-t

kapott, 6 hete szedi, de nincs túl jól.


Nála tapasztalt mellékhatások: folyamatos nyelvmozgás;

depresszió; tompultság(mintha kapott volna egy lórúgásnyi

nyugtatót); szorongás; úgy érzi, hogy étel van a szájában,

pedig nincs benne semmi, stb...


Eddig el tudta magát látni, de most egy percre sem hagyhatom

magára.


Akinek az invegáról és álltalában a hasonló

gyógyszerváltásról vannak tapasztalatai az legyen szives

ossza meg velem! Nálatok hogyan szokott zajlani a váltás?

Mennyi ideig tart, mire "beáll" az új gyógyszer? Ha még hat

hét után sem jó, akkor már nem is lesz és kérjek másik

gyógyszert? 


Ha végül másik gyógyszert kap, akkor itthon üljek vele megint

egy hónapig, vagy vigyem kórházba és ott állítsák be?


Minden tapasztalat érdekel!



2015. jan. 20. 11:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igazából a pszichiáterét tudnád erről megkérdezni. Szerintem hat hét alatt már kellene..általában 3-4 hét szokott lenni a beállás. Meg főleg hogy rosszul van tőle, másikat fog kapni.Ha közben nem tud magáról gondoskodni, mert ezek nem enyhülnek( de lehet fognak, ha ezt elhagyja)akkor tényleg vagy te maradsz vele, vagy a pszichiátere beutalja.De ezeket szerintem feltétlen kérdezd meg tőle.

Annyira azt nem tudom, hogy zajlik a gyógyszerváltás otthon, nekem anyám már előtte beszokott kerülni a kórházba és ott szokták neki. Mondjuk biztonságosabb , ott megtudják figyelni

2015. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Közben én is úgy döntöttem, hogy jobb, ha kórházban csinálják, szóval Hétfőn megyünk.

2015. jan. 24. 09:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Én anyukámat félévenként vittem az Elmegyógyintézetbe, ott helyre hozták, és fél évig olyan volt, amint akinek semmi baja nincs.De fél év múlva visszaesett,hiába szedett bármilyen gyógyszert. Ez így ment, amíg élt. 15 évig.
2015. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ismerek valakit, akit az Orap nevű gyógyszer tartott rendben, állandóan szednie kellett, de amíg szedte, jól valt. Ha egy-két napot kihagyott,már érezhető volt, hogy nem vette be a gyógyszerét, és olyankor már elég nehezen lehetett rávenni arra, hogy szedje, mivel ezeknek a betegnek nincs betegségtudatuk.
2015. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3

Sajnálom anyukádat. Sajnos nálunk is így van. Előbb utóbb immunis lesz a gyógyszerre és cserélni kell.

2015. jan. 25. 09:29
 6/15 A kérdező kommentje:

#4

Utána nézek a Orap-nak, köszi!

2015. jan. 25. 09:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsánat,hogy nem a kérdésre reagálok... Az én anyukám 10 éve halt meg, ő is skizofréniában szenvedett... Azt szeretném kérdezni,hogy ti hogy élitek meg ezt az egészet?
2015. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Én 33 éves férfi vagyok, de mostanában többet sírok, mint egy kislány.

Elviselhetetlen fájdalom látni, hogy szenved, akit ennyire szeretek.

Bármit megadnék, hogy újra egészséges legyen, de tudom, hogy ez nem lehetséges, ezért megőrülök a tehetetlenségtől.

Ezt leszámítva jól vagyok.

2015. jan. 27. 15:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Én pontosan tudtam , hogy mikor fog visszaesni,amikor letelik a fél év, és minden intézni valót ahhoz igazítottam, pl. a saját nyaralásomat (akkor még voltak vállalati beutalók), és ha kaptam egy helyet, akkor olyan időpontra kértem,amikor biztos, hogy jól lesz. Akár vele mentem el, akár nélküle. Ennek ellenére volt úgy, hogy együtt nyaraltunk egy vállalati beutalós helyen, és pont ott kezdődött el a betegsége, ami kezdetben csak annyit jelentett, hogy nem beszélt, nem akart enni. Úgyhogy beleültettem egy nyugágyba, ott elvolt egész nap,valamit azért evett, és az elején még azt csinálta, amit kért az ember tőle. Később már nem, úgyhogy fel sem volt hajlandó kelni az ágyból. Ekkor jött a kórházi kezelés (ami sokkolást jelentett), de ez mindig helyrehozta.
2015. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
folyt.: és persze látomásai is voltak.
2015. jan. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!