Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok el menni sehova a...

Nem tudok el menni sehova a betegségem miatt?

Figyelt kérdés

Holnap kellene mennem a vizsgálatokra,de a pánik betegségem miatt állandóan hasmenésem van és ha nincs Wc akkor sajnos be is megy.

30.-án megyek felülvizsgálatra ,de 200 km -re van a kórház ahova visznek betegszállítóval de nem tudom,ki.e bírom az utat,mert már előre ideges vagyok és nem vagyok képes megnyugodni.

Remegek görcsölök ver a víz.

Most 2 hónapja voltam kórházba és van gyógyszerem ,de mégis ideges vagyok.

Mit csináljak,hogy megnyugodjak?



2015. jan. 20. 13:42
 1/1 HUN_Sector ***** válasza:

Ezt csak te tudod önmagad legyőzni. Tudatalatt kell tisztáznod magadban a dolgokat.

A hasmenést tudod késleltetni széntablettával, gyomorsav elleni gyógyszerrel (vénykötelessel), de nem az a jó módszer, ha agyongyógyszerezed magadat.


Én annak idején tiniként idegi alapú nyombélfekélyben szenvedtem, minden nap 4-5x erős hasmenés, már az is kiváltotta, ha suliba mentem, mert más közeg volt mint az otthoni 4 fal. Ezen csak az idő segített. No meg egy gyógyszer, amit felírt a dokinő (8 éven át kísérleteztek rajtam mindennel mire az egyik - nem tudom már a nevét - bevált.). Aztán inkább lesaromra (nem flegmára) vettem a figurát, másképp álltam a dolgokhoz és láttam, hogy nincs mitől félni. Még így is van gyomorégésem, tudom hogy milyen kajákat kerüljek, amik a nyugtalanságommal összejátszanának (alkohol, hagyma, cigi) és ezek nélkül nyugodtan el tudok már menni bárhova, még ha izgalmat jelentő feladatok előtt állok is (pl. államvizsga).


Szóval döntően rajtad áll a dolog. Hiába mondom hogy ne idegeskedj, míg rá nem jössz hogy felesleges, addig semmi sem változik. Gondold végig magadban a dolgokat, lazulj el, idővel menni fog. Ilyen hamar drasztikus változást nem tudsz elérni (holnapig), de az éhgyomor (vagy a pattogatott kukorica - felszívja a savat) és a széntabletta talán segít majd.

2015. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!