Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aggódom egy barátnőm miatt....

Aggódom egy barátnőm miatt. Napok óta nem alszik és ismert emberekkel "beszélget"?

Figyelt kérdés
Korábban is voltak ilyen dolgai, de most megint felerősödtek. Állítása szerint 4. napja nem alszik, csak 1-2 órákat, mert átalakuláson megy keresztül.. Közben "telepatikus" úton x.y. spiritiszta-ismert személlyel beszélget, vele vált e-mail-eket, úgy, hogy nem kap tőle semmit, de ő mégis látja az üzeneteket. Egyébként egy nagyon értelmes lányról van szó, de most már aggódom. Egyre több ilyen dolgot mesél, és nekem egyre ijesztőbb kezd lenni. A családja elől titkolja, mert már nekik is gyanúsak a dolgai. 26 éves, ha ez számít. Mi lehet vele? Mi lehet a következménye? Ja, és mások - távolabbi ismerősök előtt teljesen "átlagos" ember látszatát kelti, soha semmivel nem utal ezekre a "dolgokra".
2015. jan. 21. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az elmondottaid alapján ez nagyon skizofréniának tűnik. Vidd pszichiáterhez minél előbb.
2015. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Csak azt nem tudom összerakni, hogy tudja, hogy ezeket a gondolatokat nem mondhatja el másnak/ másoknak. Ha skizofrénia lenne, akkor feltételezem, hogy nem válogatna, hogy kinek beszél a "hülyeségekről" és kinek nem.. Rosszul gondolom? Köszi bármiféle ötletet és segítséget! :)
2015. jan. 21. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól, hogy valaki tudja, hogy rossz következményei lennének, őrültnek néznék ha beszélne bizonyos dolgairól, még nem jelent betegségtudatot. Sőt! Ha belegondolsz ebben az esetben ez teljesen érthető, hogy titkolózzon, hisz ő tudja, hogy vele minden oké, de mások egyszerűen nem értenék meg őt. Gondolom neked se úgy beszél ezekről, mintha az ő őrültségének bizonyítékai volnának. Egyszerűen bízik benned és elhiszi hogy te nem fogod őt ezért elítélni. Ami magával vonhatja, hogy ha pszichiáterhez viszed, akkor haragudni fog rád és megutál téged, de az ő érdeke, hogy szakemberhez kerüljön.
2015. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazad van, valóban logikus. Csak azt hittem, hogy skizofrénia esetén nincs ilyen szintű kontroll.

Volt már egyébként pszichiátrián, kb. 1 éve. Elkezdett valótlan dolgokat beszélni. A szülei meg úgy megijedtek, hogy azonnal be is vitték, és ott volt 10 napig. Azt sajnos nem tudom, hogy pontosan mit állapítottak meg, de ezek után úgy tűnt (azt mutatta), hogy észhez tért. Úgy beszélt a pszichiáterrel, mindenkivel, mintha tisztában lett volna azzal, hogy mi történt, és most már minden oké. Mintha csak pillanatnyi "elmezavar" lett volna. Aztán fokozatosan minden újra visszajött, csak egyre erőteljesebben. De az is lehet, hogy 1 éve semmi sem változott lényegében, csak titkolta. Persze az tény, hogy egyre erősebben vannak a jelen a tünetek. És igen, a másik dilemma, hogy mit tegyek..Mert megbízik bennem. Így legalább tudom, hogy mizu.. Illetve külön dilemma, hogy milyen módon lehet segíteni, mert akárhogy is nézem, a pszichiátria egy ló...sz volt. Beszélgettek vele párszor, ő "előadta" magát és kész. Kapott gyógyszereket, amit a családtagok unszolására valóban szed, de értelme, az nincs.. Szóval fő a fejem.. Köszi, hogy elolvastátok, kicsit hosszú lett és talán zavaros is :D , de jobban képbe akarok kerülni a lehetőségeket illetően.

2015. jan. 21. 17:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem minden pszichiátria egyforma. Van, ahol rendesen foglalkoznak a betegekkel, és van, ahol sajnos nem. Nem tudod másik dokihoz vinni?
2015. jan. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a skizofréneknek csak betegség tudatuk nincs. Szóval nem hiszik, hogy ők betegek. De azt hihetik, hogy mások betegnek hinnék őket, sőt azt is hihetik, hogy az egész világ ellenük van. Ezért nehéz velük sokszor bármit is kezdeni. Mert ők nem hiszik magukról hogy őrültek lennének és ha te meg erre utalsz az kifejezetten támadásnak vehetik és mondhatják, hogy te nem érted meg őket. Viszont a skizofrénia nem eredményezi, hogy az illető kevésbé intelligens legyen. Tehát zseniálisan logikus összeesküvés elméleteket szövögethet teljesen alaptalannak tűnő beképzelt, vagy esetleg általa kissé félreértett okok kapcsán. És hát igen... Akkor meg mit lehet mondani, amikor igaza van és tényleg akarata ellenére akarják kezelni?

A pszichiátria nem mindig hatásos, néha a bogyók nem működnek és ugyebár az orvos se tud olvasni a betege fejében. De alapvetően mégis milyen más módszerrel lehetne egy skizofrént kezelni? Mert én még nem nagyon hallottam alternatívát eddig. Olyan viszont hallottam hogy egy skizofrén teljes, tünetmentes és boldog életet élhetet a pszichiátriának köszönhetően. (Meg persze ott a másik oldal, akik átkozzák az egészet és azt mondják, csak rosszabb lett, de ilyenkor is érdemes számításba venni az alapvetően fenn álló tényleges betegséget, mérlegelni hogy ki mondja a sztorit és hogy valóban képes-e felmérni milyen volt előtte és milyen lett volna a kezelés hiánya.) De persze van, hogy félre kezelik őket, a gyógyszerek nem ugyanúgy hatnak mindenkire.

2015. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van a családomban skizofrén. Meg tudja válogatni, hogy kinek mit mond el, és valóban, betegségtudata az nincs. Egyébként ne legyen abban senki biztos, hogy TÉNYLEG szedi a gyógyszereit!
2015. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem addig nem lehet skizofréniáról beszélni az esetében, amíg tud különbséget tenni a mindennapi hétköznapi valóság, és a "másik világ, a nem valóság" között.


Nem könnyű a te helyzeted sem, de mivel a bizalmába fogadott ezért szerintem csak végszükség estén tegyél olyasmit, amit ő előzetesen nem fogadott el.


Fontos lenne a két világ közötti "szigetelő gondolkodás" kialakítására helyezni a hangsúlyt. Tehát ne akard arról meggyőzni, hogy hülyeség és nincs is ez a telepátiás kapcsolat, hanem arról inkább, hogy nincs sok értelme, mert a fontos napi dolgoktól elveszi az időt, energiát, és nem tud akkor boldog, kiegyensúlyozott lenni.

2015. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat!! Sajnos nem tudom meggyőzni, mert neki "ezek" a fontos napi dolgok..Hogy ezeken gondolkozzon..Rosszabb lett a helyzet, én meg tehetetlenebb. A család elvitte magánpszichiáterhez, de csak a lány "álláspontját" hallgatta meg, és egy családtagét sem (?)..Felírt neki valami gyengusz gyógyszert, azt elvileg szedi felügyelet mellett. Majd 2 hét múlva újra kell mennie. A család meg megnyugodott. Mer' ugyebár ő szedi a gyógyszert.. Közben meg egyre inkább olyanokat mond nekem, amik alapján mélyül a szakadék a valóság és a képzelet között. Pl. egy állást azért utasított vissza, mert ott nem lehet lefeküdni egy ágyba napközben, és "alakulni"..És ez csak az egyik kifogása volt, a másik még rosszabb :( És hogy ezt igazán megérthetem.. Ráadásként megkérdeztem egy szakember ismerőst is,aki azt mondta, hogy ha nem ön-és közveszélyes, illetőleg ő jól érzi magát, akkor hagyjam. De a francba is: kb. 1 éve alig tart emberekkel kapcsolatot, közben belemerül ezekbe a dolgokba, és én teljesen úgy ítélem meg, hogy ebből nem sülhet ki semmi jó. Szeretnék segíteni, de még mindig nem tudom, hogy hogy, mivel egyszerűen nem lehet megértetni vele, hogy nem a valóságban él. Ezt is csak óvatosan tudom pedzegetni... :/
2015. febr. 3. 00:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Ebből valóban nem sülhet ki semmi jó, ebben igazad van.

De, ha erről elkezded győzködni, akkor egyre rosszabb lesz, sőt még veled is ellenségesen fog viselkedni.


Továbbra is azt javaslom, hogy a két világ közötti "szigetelést" kell nagyon óvatosan erősíteni. Pld. : Az a másik világ nincs itt a fizikai valóságban, ezt mások nem látják és hallják, és ezzel nem lehet fizetni a boltban, és nem lehet kifizetni a számlákat. Tehát dolgozni kell, helyt kell állni itt most ahol vagyunk, az itteni valóságban. Meg kell tanulnod külön választani egymástól a kétféle valóságot, mert ha nem, akkor nem tudsz magadról gondoskodnod. A másik világban élők talán eltudnak látni ennivalóval, és ki tudják fizetni a számlákat? stb...


De javaslom a vallási verziót is kipróbálni. pld. Ha annyira tud a másik világgal kapcsolatot teremteni, akkor próbáljon meg Jézussal kapcsolatot teremteni. Mit mond Ő, Jézus, mit üzen?

Ezt azért javaslom, mert sokszor tapasztaltam már, hogy ha valaki Jézussal kezd el foglalkozni, akkor lelki gyógyulások követik ezt a munkát. És azonkívül te is könnyen le tudod ellenőrizni, hogy igaz-e, mert az evangéliumokban Jézust meg lehet ismerni, tehát könnyen el lehet dönteni, hogy tényleg az e, vagy valami téves eszme.

2015. febr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!