Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ilyen betegség? Alvással...

Van ilyen betegség? Alvással kapcs.

Figyelt kérdés
Naponta kb 2-4 órát alszom + fél órát meditálok, és mégse vagyok fáradt, épp ellenkezőleg, azonnal ki tudok pattanni az ágyból, mint aki 10 órát aludt. Ez betegség vagy jó dolog? Tudtommal még meditációval sem lehet ilyen szinten kárpótolni az alvást.
2010. febr. 8. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Dehogynem lehet pótolni.

Egyébként meg 3 óra alvás alapból elég a szervezetnek, a többit már csak lustaságból szokás.

3 óra alvás után az ember kipihentebb mint 10 óra után.

Persze azért vannak eltérő igének :)

2010. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És ezt mégis, hogy csinálod? Éjfélkor lefekszel és hajnali 3-kor már fel is kelsz?
2010. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

16:15nek üzenném, hogy 3 óra alvás nagyon nem elég és ne terjessze a hülyeségét. Eleve a testnek 120 perc mély alvás szükséges és normális típusú alvásban a mély alvás a a teljes alvásidőnek legalább az 1/3 része kell, hogy legyen.


Ha nem hiszed akkor figyelmedbe ajánlom a Dr.Ormai Sándor Élettan-kórélettan tankönyvét amelyet minden egészségügyi karon használnak!

Egy felnőtt embernek min 6 óra alvás kell.

2010. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég.

Élettan-kórélettan könyv szerint: gyerek:10-12óra

fiatal felnőtt: 8-10óra

felnőtt:8óra

Idős korban: 6óra

ALVÁSIGÉNY!Hülyeség a 3óra.Annyi idő alatt nem tud regenerálódni a szervezet,ugyanis az alvás során nem csak pihensz,hanem regenerálódsz is,a hormonszintek is megváltoznak ilyenkor.

Van egy olyan fajta állapot,h fokozott éberség.Én a helyedben gyorsan felkeresnék egy orvost,mert ebből hosszú távon nem fog jó kisülni.Amúgy álmatlanság lehet továbbá vmilyen szomatikus(szervi)problémából adódóan is.

2010. febr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
16:20 én is ebből tanulok :D
2010. febr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó könyv! Szeretem! :)
2010. febr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, majd pár hónap múlva nem leszel ilyen jól.
2010. febr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják, 6 órát alszanak a férfiak, 8 órát alszanak a nők és 10 órát alszanak a bolondok. :D De 3 óra alvás egyáltalán nem elég. Ez biztos! Hiába érzed, hogy fittebb vagy, mint 10 óra alvással (amire lásd első mondatom). Hosszú távon kikészülsz tőle, meglásd. Illetve ne lásd meg...
2010. febr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos javítottam a dolgokon, 5órát alszok, és a fél óra meditálás megmaradt. :)
2010. márc. 6. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!