Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fontos kerdes egy szemely...

Fontos kerdes egy szemely pontosabban edesanyan orvosi kartonjat ki tudom kerni? Kerlek olvasatok tovabb?

Figyelt kérdés
Azert szeretnem a regi leleteit kikerni mert anyukam 12eve meghalt szivinfartusba 34evesen. Elotte sokat volt rosszul de mar joval elotte meg 10eves koratol kezdve. Allitolag elotte ki vizsgaltak es nem talaltak semmit azt mondtak panikbeteg es meg egy olyan papirt talaltam ithon amire az volt irva hogy pszichoaffektív psychosis remelem jol irtam mar nem emlekszem de valami ilyesmi volt ra irva. Szerintem felre diagnosztizáltak es ennek szeretnek utanna jarni mert meg aznap is mikor meghalt haza kuldte az orvosa hogy menyen haza piheni pedig elmondta az egyertelmu tuneteit hanyt hatfajas eget a melkasa stb. Es igy is haza kuldtek. Sajnálos nagyon fiatal voltam es nem tudtam mit tenni mamam is ott volt vele vtam othon es ott voltam mikor meghalt. Barcsak tudtam volna segiteni rajta :(. Buntudatom is van hogy nem tudtam h nagy a baj kicsi voltam meg ehez tudom de akkor is mama megse probalta ujraeleszteni azt se tudta mi van csak kiabalt hivta a mentoket. Sajnos furdes kozbe halt meg es ugy vettem ki de lattam meg hogy lelegzik mert a viz felet volt a szaja es buborekolt :( na nem akarok senkit untatni a falydalmamal azert szeretnem megtudni hogy mit vizsgaltak elotte rajta mert. Ketszer majdnem elajultam elotte eros szivdobogasom volt a viz levert es szornyen rosszul voltam azt hittem meghalok de nem panikoltam stb csak a masodik ilyen rosszulet utan kezdtem egy kicsit felni. Elmentem kivizsgalasra ami anyibol alt hogy ekg sziv uh egy kis enyhe billenytyu elteresen kivul minden jonak talaltak es azt mondtak panikbeteg vagyok. Es kicsit most felek nehogy orokoltem. Es nem foglalkoznak velem rendesen regen semmi bajom nem volt mostmar eros szorongasaim vannak nehogy megint rosszulegyek. Soha nem feltem ilyen dolgoktol de miota ketszer ez volt es utanna olvastam par dolognak nincs nyugtom. Ezert szeretnek ki kerni a papirjait ha lehetseges. Koszi aki vegig olvasta eleg hosszu lett
2015. febr. 11. 02:23
 1/9 anonim ***** válasza:
szia, szerintem ki tudod kérni, csak egy kérvényt kell írnod... a kérdés inkább az, hogy hány évig őrizhetik a kartonokat, hogy egyáltalán megvan-e még... kórházi vagy háziorvosi karton kéne? kórházit biztos őrzik, de háziorvosnál nem tudom mennyi azaz idő amíg őriznie kell... akár háziorvosi, akár kórházi kell, menj el személyesen és úgy intézd
2015. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia koszi a valaszod a haziorvosi kelllene. Mert korhazba nem volt soha csak haziorvos kuldte alitolag kivizsgalasra de nem tudom milyenekre. Gondolom a haziorvosi kartonjaba meg van minden es azert kellene az. Mivel mikor meghalt mar csak boncolas eredmeny volt mer ithon halt meg abba csak annyi volt ha jol emlekszem most nem akarom elo keresni hogy bal kamra elegtelense. Vagyis szivinfartus. Csak mar nem tudom ki volt a haziorvosa meg hogy egyaltalan rendel e. Apukamat majdegkerdezem
2015. febr. 11. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kedves kérdező! Láttál Te már háziorvosi kartont? Mert én tegnap láttam az enyémet. Gyakorlatilag csak az orvos számára olvasható, v értékelhető, kézzel írott, vagy firkantott iromány, aránylag vastag papíron. Nem hiszem, hogy te abból bármit ki tudnál sillabizálni. Inkább kezeltesd a megtalált betegségedet, mint azon aggódjál, hogy ezt most te örökölted, vagy most találtad? Nem mindegy?
2015. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolso nekem ez fontos!! Nem a velemenyed kerdeztem hogy mit csinaljak magamal stb!!! Nem kertem kioktatast koszonom szepen a kerdesem annyi volt hogy ki - e adjak es kesz.
2015. febr. 11. 22:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Es kulonbe is erdekelne mi tortenhetett vele mert igy nem igazan tudok belenyugodni erdekel mit vizsgaltak egyaltalan rajta hogy nem vettek eszre semmit. Es akkor ha nem gyerek lettem volna biztosan feljelentem az orvost aki miatt ez tortent mivel hazakuldtek es meg akkor se vizagalta meg haza kuldtek es par orara ra meghalt. Biztosan feljelentetem volna tudom hogy nem enyhitete volna a fajdalmam de megtetem volna mert a sok ko.. og hanyag orvosok miatt rengeteg ember hal meg a nemtorodomsegbe stb.
2015. febr. 11. 22:24
 6/9 A kérdező kommentje:
Aki meg azt irja ere hogy hat az orvosoknak sok beteget kell elatni stb nagy a stressz rajtuk is azt inkabb hagyjuk az olyan inkabb ne menjen orvosnak ilyen felelosegteljes feladatal nem foglalkozon inkabb amelyik csak huzza a betegeire a szajat... Sajnos penz beszel kutya ugat ervenyes itt is de tisztelet a kivetek csak keves sajnos
2015. febr. 11. 22:27
 7/9 anonim válasza:
2015. febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, bocsáss meg.Kérdezd meg az apukádat, és keresd meg a háziorvost. Legyen szerencséd hozzá, és kitartásod.
2015. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi baj nem haragszom. :)
2015. febr. 12. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!