Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha az önértékel...

Mit csináljak, ha az önértékelésem tönkreteszi az életem?

Figyelt kérdés
26 éves pasi vagyok. Gyűlölöm ahogy kinézek, úgy érzem, borzasztó előnytelenek az adottságaim, még maximális odafigyeléssel is csak az átlagos szintet tudom nagyjából megütni. Az öngyűlölet, saját elégtelenségem érzése tölti ki minden percem, még álmomban is felriadok rá. Az utcára se szívesen megyek ki, elég meglátnom egy vonzó lányt, hogy egész napra letargiába essek, amiért nekem ez elérhetetlen. Egy börtönnek érzem a testemet, ami miatt soha nem élhetem meg azokat a dolgokat, amiket szeretnék, és amiből nem lehet szabadulni.
2015. febr. 12. 10:31
 1/2 homo ludensz ***** válasza:

Figyelj! Tudom hogy a külső adottságok meghatározóak hiszen te is vonzónak látsz egy lány a külseje alapján. A te általad előnytelennek vélt külsőd ha vidámsággal,derűs közlekedéssel párosul az emberek között sokan úgy vélik majd hogy jó a társaságodban lenni.

Aki önmagát sem szereti az hogy lesz képe másokat szeretni?

A lélek csak a test által tud bármit is tenni az anyagi világban s neki szüksége van a "börtönre". Engedd hogy használja azt amibe beleszületett és sokkal többet megélsz mint most a saját korlátaid között.

2015. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már nem is tudom jól érezni magam. Néha megpróbálom magamra erőltetni, kedélyesnek, derűsnek tűnni, de mindenkinek egyértelmű, hogy színjáték, nem hiteles.
2015. febr. 12. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!