Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is életveszélyes...

Szerintetek is életveszélyes alkoholt fogyasztani azoknak, akik pszihére ható gyógyszert szednek?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam.Én szoktam inni heti 2-3 alkalommal sört,de még nem haltam meg.Mit befolyásol???
2015. febr. 13. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy pontosan mit szed. Én konkrétan rákérdeztem a dokinál, amikor tudtam hogy fel fog merülni, hogy olyan szituációba kerülök, amikor alkoholt innék. Ő azt mondta, hogy persze, mindegyiknél rá van írva a tájékoztatóra, hogy ne fogyasszunk alkoholt, de igazából ha csak alkalmanként és mértékkel iszom és nem azzal veszem azért a gyógyszert be, akkor ez nem olyan nagy szám. Csak vannak emberek, akiknek ha azt mondják, hogy nyugodtan fogyaszthat alkoholt módjával, akkor lazán elmegy és hót részeg lesz. Meg azért vannak gyógyszerek, amiknek tényleg van valami mellékhatásuk (nekem például az egyiktől fáj a fejem amikor alkoholt iszom... elég rossz ahhoz, hogy ne vágyjak rá). Szóval ha biztosat akarsz tudni akkor kérdezd az orvost. Az enyém minden fennakadás nélkül válaszolt rá. Egyébként gondolom a belső szerveidre is fejthet ki esetleg nagyobb negatív hatást, valamelyik gyógyszerrel párosulva. Ennek pedig biztos hogy nem azonnal érezhető az eredménye.
2015. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A reakció egyéni érzékenység és hozzászokás kérdése. Persze, elvileg semmilyen központi idegrendszerre ható gyógyszerre sem lehet alkoholt fogyasztani, de azért egy sör még nem a világ vége. Erősebbet, töményet viszont nagyon nem ajánlom!! Csúnya dolgokat tud művelni.
2015. febr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ment a privi.
2015. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!