Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova forduljak depresszióval?

Hova forduljak depresszióval?

Figyelt kérdés
Sziasztok 20 éves férfi vagyok és úgy érzem depressziós azok a dolgok amik régen érdekeltek ma már szinte semmi iszonyatos alvás zavarom van egész nap ugy érzem magam mintha fáradt lennék rossz kozerzet önbizalom hiány,a legbosszantob hogy a szex nem megy vagy csak ritkán tudok elelvezni mintha nem elveznem azt se,volt régen pánikrohamom valószínűleg füvezés miatt utána többször is kijott nélküle es nagyon rossz igy az élet,hogy szinte minden élvezhetetlen,ez az állapot kb 2 éve húzódik,köszönöm a segitseget.
2015. febr. 16. 23:14
 1/4 megadeth18 ***** válasza:
Előbb pszichológushoz menj el. Ha nem segít és krónikus depresszióban szenvedsz, akkor pszichiáterhez menj, ő felír neked gyógyszereket, de ez nem ajánlott, mert függőséget okoznak, és soha nem fogsz tudni leszokni róla, és utána nagyon rossz érzés, hogy te csak ilyen pirulákkal tudsz élni. Azonban mindenekelőtt kezdj el sportolni, heti 4-5ször fáradj ki rendesen, gyúrj, fuss, kardió meg izomgyakorlatok. Az depressziósok 90%-a otthon ül és nem sportol, A sportolok csupán 2%-a szenved depresszióban. Tehát ha felhalmozódik a fölösleges energia, azt vagy sportolással adod le, vagy depresszióként fog belépni az életedbe. Tudományos tény, hogy a depresszió első számú kezelése a rendszeres testmozgás, ritka esetekben fordul elő csak, hogy valami komolyabb gyógyszerrel kezelhető baj van.
2015. febr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy szeretem pl a focit de pánikroham félelme miatt nem merem kihajtani magam próbáltam konditerembe járni de ott se mertem magam nagyon kihajtani,biztosan erzem hogy itt mar orvosra van szükség csak nemtudom mi a menete
2015. febr. 16. 23:26
 3/4 A kérdező kommentje:
De igazad van mert otthon ülök vagy melohelyen es nem sportolok munkahelybe biztonsági őr vagyok azért választottam mert tudtam oda nem kell fizikai munka de viszont általában egyedül vagyok és az viszont nem túl előnyös
2015. febr. 16. 23:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagyon sok mindenen mentem keresztül, a saját poklomat gyártottam meg magamnak. Aki nem depressziós, az ezt nem érzi, tudom. Én megértelek.

Nálam is így kezdődött, nem tudtam aludni hónapokig, aztán jöttek a sírásrohamok, nem mentem sehova és nem kerestem a barátaimat, nem leltem örömöt semmiben. Azelőtt sosem voltam ilyen. DE nem voltak önkárosító gondolataim.

Majd pszichiáterhez fordultam, akinek a segítségével egy függő idiótává váltam, és ekkor már voltak öngyilkos gondolataim is. A lényeg, hogy nem mentem többé hozzá, és nem szedek már semmit, az élet pokol volt 4 hónapig utána, elhiheted, borzasztó rémálmok, nyomottság, de aztán éreztem hogy kezdek gyógyulni, újra előkerültek a barátaim.

Éreztem, hogy még nem vagyok 100%-os, és eléggé vigyáztam magamra, tudod, mint mikor van egy sebed, óvod. Na én is ezt tettem a lelkemmel, szerencsére ma már ugyanaz az életvidám ember vagyok, aki voltam régen, és már tudok aludni, mint rég! Ez mind 8 hónapot vett igénybe, de itt vagyok, és nagyon boldog, hogy nem kértem a segítségből!

Nem lebeszélni akarlak,a pszichológus jó választás lehet, de GYÓGYSZEREZNI NE ENGEDD MAGAD!

Kitartás, egy volt sorstársad

2015. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!