Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hallottam róla, hogy van egy...

Hallottam róla, hogy van egy olyan betegség, amikor az ember nem érzékeli a valóságot. Mi ennek a hivatalos neve?

Figyelt kérdés

Azt, hogy nem érzékeli a valóságot, úgy értem, hogy rendszeresen kamu szövegeket gyárt, állandóan naív hazugságokkal áltat az illető mindenkit a környezetében és közben ezt ő valahol el is hiszi. Mondanom se kell, az ígéreteit soha nem tartja be.

Csak egy példát írok le, hogy érthetőbbé váljon: megkérdezzük az illetőt, hogy elmegy-e egy 150 km-re lévő koncertre, mire bejelenti, hogy persze, ki nem hagyná

2 nap múlva közli, hogy felment a színpadra, kért 4 pengetőt, majd mikor számon kérjük rajta az említett pengetőket, hogy mégis legalább egy fotót közöljön róla nekünk szemét szkeptikusoknak, akkor jön a magyarázkodás, hogy hazafelé elvesztette mind

...és ez csak egy szösszenet a hazugságok sorozatából


Egyértelmű, hogy nem csupán egy megrögzött hazudozóról van szó, hanem ő valóban be is képzeli magának ezeket, mintha eltorzult valóságképe lenne és az is nyilvánvaló, hogy mentálisan nem ép


Szeretnék rájönni, hogy mi ennek a betegségnek a neve, hogy alaposabban utánaolvashassak és megértsem ennek az emberkének a gondolkodását


2010. febr. 12. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Münchausen-szindróma
2010. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, egy Münchhausen-szindrómásnak az a fontos, hogy szükség legyen a gondoskodására, ezért megbetegít embereket pl.
2010. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sok betegség lehet, szakember kell, hogy eldöntse, hogy mi ez konkrétan. Pl a Williams- szindrómások között is van olyan, aki kitalál dolgokat, és el is hisz, az az megtörtént vele. De pl a megrögzött hazudozók is ilyenek.
2010. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Aranyketrec című könyvet olvasd el, Benedek István írta. Ha jól emlékszem, abban volt egy páciens, aki ilyesmiket csinált, talán a betegség neve is benne van.
2010. febr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem betegség, hanem tünet. Konfabulációnak hívják, és többféle betegségnek a tünete lehet
2010. febr. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!