Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a demencia és...

Mi a különbség a demencia és a regresszió között? Tulképpen nem mindkét esetben egy visszafejlődésről van szó?

Figyelt kérdés
+ még az érdekelne nagyon, hogy akár a demencia, akár a regresszió (ha ez 2 külön jelenség) mennyiben érinti vagy befolyásolja-e az éntudatot?

2015. febr. 19. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A demencia kóros elme állapot. A regresszió egy eljárás a tudattalanná vált emlékek felidézésére. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

https://www.youtube.com/watch?v=RX-4HASvEYM

2015. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
háááát nem tudom .... a regresszió az én ismereteim szerint kb az, hogy az egyén visszakerül egy jóval korábbi tudatállapotba, mint amilyenen már előzőleg volt, azaz visszafejlődik a személyisége. aminek persze lehet ezer oka, ez más kérdés, de sztem amit te mondasz, az ismét egy negyedik dolog. Önmagában, ha azt mondjuk, hogy egy személy regresszióban van, az nem azt jelenti sztem, amit leírtál.
2015. febr. 20. 21:03
 3/6 A kérdező kommentje:
ja hát és várjunk, a regresszió nem kóros elmeállapot? sőt mi több, sztem kórosabb, mint a demencia. mondjuk az igaz, hogy igen sok szemszögből meg lehet közelíteni, de mindenképp egy személyiségbeli hanyatlásról van szó. Te pedig egy célzott eljárásról írtál, ha jól értem. igaz?
2015. febr. 20. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:

A regresszió az, ha valaki egy korábbi fejlődési szakaszba esik vissza. Pl. az 5 éves gyerek egy nagy trauma hatására újra elkezdi szopni az ujját, vagy újra bepisil. Tudtommal a mentális képességei nem fejlődnek vissza.


A demencia a mentális képességek leépülése, ez valóban kóros állapot.

2015. febr. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A regresszió nem kóros állapot, és könnyű túllépni rajta, a demencia viszont kóros és visszafordíthatatlan.
2015. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na de ha visszaesik korábbi fejlődési szakba, az nem elég kóros állapot? pl egy 50 éves visszaesik a 6 éves szintjére?
2015. márc. 11. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!