Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Félek a repüléstől, a repülőgé...

Félek a repüléstől, a repülőgépen való utazástól. Ugye nincs rá okom?

Figyelt kérdés
Eddig még sohase repültem, de pár hónap múlva kénytelen leszek. Nyugtassatok meg, hogy biztonságos és nem félelmetes. Reálisan: Milyen élmény?

2015. febr. 17. 10:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Én nagyon élveztem! Gyönyörűek a felhők!!!

:-)

2015. febr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Mivel eloiteletek alapjan felsz tole, megis milyen valasz lenne az, ami 'megnyugtatna'? A gepre is ugy fogsz felszallni, hogy URISTEN EN MOST FELEK, tok mindegy mit mondunk mi, te felni fogsz. Ha ugy szallsz fel, hogy vegul is ez is csak egy kozlekedesi eszkoz, maximum szebb a kilatas, meg kisse zajosabb mint egy szemelyauto, nem fogsz felni.


Vigyel konyvet, tabletet, mert egy repulout inkabb csak unalmas, mint 'izgalmas'.

2015. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon jo. :)) En halal nyugodt voltam, mikor eloszor repultem, csodalkoztam is magamon. Amig van mit nezned az ablakon keresztul, addig meg erdekes is, utana olyan, mint egy busz vagy vonatut.

Egy hullamvasut durvabb tud lenni, hidd el.

2015. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
5%

Ahogy potyognak manapság a gépek én biztos nem repülnék. Jó esélyed van arra hogy lezuhansz. Ha meg kényszerleszállás lesz és pl kigyullad a gép hát borzasztó lehet elevenen benn égni. A repülés egyáltalán nem biztonságos, sőt.

Jó utat!

2015. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

4-es, ugye tudod, hogy a repules meg mindig biztonsagosabb, mint mas kozlekedesi eszkoz?


Ezzel a felfogassal egy autoban is bent eghetunk az autopalyan.

2015. febr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egy ilyen kis k*cs*gnek kár volt billentyűzetet venni, mint te, 4-es! Jó fej lehetsz az életben! :)


Többiek: köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 17. 12:36
 7/14 anonim ***** válasza:

A 4-es mekkora troll már! :D


Én nagyon sokat repülök, 2-3 hetente. Még régen a legelsőnél egy kicsit én is tartottam tőle, de egyből rájöttem hogy nem kell. Mindig mosolygok ha parázósok ülnek körülöttem. A múltkor is egy pár behunyták a szemüket és szorították egymás kezét, szerintem imádkoztak is.. :D És minden egyes moccanásnál összerándultak.


Statisztikailag a repülés a legbiztonságosabb utazási forma. Persze vannak olyan tényezők, amik növelik a kockázatot. Például, ha óceán felett repülsz, 15 órát, viharos időben, na az már kicsit kellemetlen lehet. De ha Európában az egyik városból átpattansz a másikba, semmilyen probléma nem merülhet fel. Ezeket a gépeket egy motorral, meg motor nélkül is leteszik szárazföldre jó időjárási körülmények között. Tehát egy helyi járaton itt semmi esély bármi problémára.


Még egy adalék infó, az egész utazásban gyakorlatilag csak a felszállás és a leszállás az ami veszélyes. Tehát ha túlélted az első 2 percet, akkor azért ne parázd végig az utat. :) És persze nyugodtan élhetsz az alkoholos italok kínálta lazulással.

2015. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi, 7-es! Londonba mennénk egyébként.
2015. febr. 17. 13:02
 9/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nézd, ami a biztos: eddig még egy repülő sem maradt fent :)

Amúgy kisebb a baleset esélye, mint bármilyen más járművel. Csak azért hír, mert olyankor egyszerre sokan halnak meg.

2015. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Én valakinek itt végigszámoltam hogy nagyjából annyi az esélye hogy olyan repülőre kerülsz ami lezuhan minthogy beléd csap a villám. Most nem találom, de előszedtem egy több évtizedes jelentést egy amerikai kormányszervtől hogy hány emberbe csapott a villám szóval elég precíz a téma.
2015. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!