Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor most depressziós vagyok?

Akkor most depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Jó ideje úgy érzem, hogy semmi értelme az életemnek, nincs bennem vágy és akarat, hogy éljek, hazajövök állandóan el tudnám magam sírni. Nincs senkim, "barátaimat" ösztönösen taszítom magamtól...nincs semmi értelme az életemnek. Mindent borúsnak látok. Zárkózott lettem és már nem tud érdekelni semmi. pl. ma suliban filmet néztünk, de olyat amit utálok, megkértem az igazgatót (mer pont ő volt bent) h ne kelljen néznem, elmegyek tanulni vagy amit akar, erre azt mondta h most ez a kötelességem és maradjak. Nem érdekelt, amikor nem nézett oda egyszerűen kimentem és nem féltem h utánam jön és ad egy igazgatóit. Szerintem ez gáz. Én régen nem voltam ilyen. Lehangoltságom is...fáradékony vagyok. Elegem van mindenből. Egyedül akarok lenni.

Ez tnyleg depresszió? Csináltam egy netes tesztet és a szerint igen....de nem hiszek az ilyen marhaságokban és nem akarom magamnak bemesélni.

Szerintetek mi ez?


2010. febr. 12. 18:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem aranyszabály, hogy mindig jó kedved legyen. A rosszkedv az élet természetes velejárója. Nem vagy beteg, nincs semmi bajod.

Szürke téli napok, mozgáshiány, esetleg táplálkozási problémák a fő okok. Sportolj, aludj eleget, keresd a társaságot.

2010. febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

hát....ha nem is az, akkor is hajlamos vagy rá. ha szeretnéd hogy jobban érezd magad, vágtázz el a háziorvosodhoz ő ír beutalót az ideggondozóba. ott helyreráznak, vagy gyógyszerrel vagy anélkül, de mindenképp kiderítik hogy átmeneti vagy stabil állapotról van-e szó.


nekem segített, tapasztalatból mondom. már 2 éve nem járok, és újra jókedvem van. ez természetes, hogy az ember néha lehangoltabb, de amikor már zavar, akkor tenni kell ellene.

2010. febr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

heti 2x tornázok, napi 3x eszem, min. 8 órát alszom. Minden stimmel csak amit feljebb leírtam nem...:S

am. 16/L vagyok.

2010. febr. 12. 18:13
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez esetben lelki oka lehet, főleg, hogy 16 éves lány vagy. Ilyenkor nagyon gyakori. Az öngyilkosságok jelentős része ebben a korosztályban történik. Valójában egy átmeneti állapotról van szó, mert keresed a helyed a világban. De nyugi, nemsoká minden oké lesz. Menj társaságba, mesélj a problémádról a legjobb barátaidnak, barátnőidnek. Ez nagyon fontos.
2010. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

16 évesen én is ilyen voltam, sőt rosszabb, nekem nem jutott volna eszembe, hogy feltegyem kérdésként, mert leszartam, én tényleg depressziós voltam, de te szerencsére nem vagy az. A rosszkedv és az általános életuntság nem egyenlő a depresszióval.


Hogy egy jó példát hozzak: Nincsenek barátaim, nincs sok értelme az életemnek és általában rossz kedvem van, szomorú és lehangolt vagyok még mindig, de nem depressziós. Gondolkozz józanul.


18 / L

2010. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Elmebajos ember nincsen, csak a felelőtlenség különböző fokozatai! Mondta egy hozzáértő pszichológus doktor...

Minden személyiségzavar és minden erős negatív érzelem, a magány, a értéktelenség érzése stb. Mélyen gyökerezik. Az énképed, tehát a világról illetve önmagadról alkotott képedben (hitedben).

Depresszió, depresszió.. Igen ez mondjuk az. De. Tudnod kell hogy ilyen minden emberben van néha. Néha. Benned azért van több mert a rossz szokások amiket más ember is néha-néha elkövet nálad gyakoribbak.

Oké válaszoltam a kérdésedre de ettől neked nem lett jobb.


Tudj róla hogy a felelősség hiányában szenvedsz. Akár hiszed, akár nem, életed minden problémája erre vezethető vissza. Mi az a felelősség hiánya? Az hogy másokat hibáztatsz állandó jelleggel (Ugye hogy így van...), másra hárítod a felelősséget mondván ők a hibásak, ebből származnak negatív érzelmeid (najó, csak 99%-uk), a lényeg: Nem érzed hogy te írányítod az életed. Úgy érzed hogy egy kiszolgáltatott rongybaba vagy kb. És ez nagy hiba.


Mondok neked valamit.. Biztos te is körülvagy véve (suliban biztos) örökmozgó emberekkel. Vegyük a nagymenőket. Tulajdonképpen ők miért boldogok? Miért van sok barátjuk? Természetesen ez bonyolult téma, 100 órákat lehetne róla beszélni de a lényeg az hogy tudják hogy ők irányítják az életüket (legalábbis így hiszik). Ebből kifolyólag szeretik is önmagukat. Te nem szereted önmagad. Mert nem érzed hogy te irányítod az életed. Érezd hogy igen, és szeresd magad, mondogasd ezeket állandó jelleggel: "Én vagyok a felelős", "Én irányítom az életem" ,"Én szeretem magam!.


Ha ezt teszed lőttek a depressziódnak. Azért mert kizárják egymást. A felelősségtudat (azaz az erős belső önkontroll annak a hite hogy az életed te irányítod illetve önmagad szeretete) kizárja a negatív érzelmeket.

2010. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

úgy érzem h a tettimért felelősséget vállalok épp eléggé, senkit nem hibáztatok. Elrontottam egy dolgozatot? nem állok le a tanárt hibáztatni h jajj de szemét, ezért meg azért...hanem a fenébe nem tanultam eleget. Vannak körülöttem emberek persze. Az osztálytársaim. Rég nem érdekel h a nagymenők mit csinálnak. Az ő gondjuk, nem szeretem ha figyelnek rám, nem akarok a középpontban lenni. Nincs ilyen és ehhez hasonló kényszerem.

Most persze én nem akarom magamnak bemesélni h de igenis depressziós vagyok, csak elegem van ebből a lehangoltságból, úgy érzem be vagyok zárva, de közben nem. Legszívesebben eltűnnék a Földről.

2010. febr. 12. 18:43
 8/16 A kérdező kommentje:
18:31 akkor mit csináltsz a lehangoltság ellen? vagy hogy csinálod h nem érdekel...stb?
2010. febr. 12. 18:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet nincs célod. Ne nagy, de valami kicsi, napi, heti, havi távlatokban gondolkodj. Pl. kifested a szobád, vagy gyűjtesz egy görkorira, hogy nyáron mehess vele. Mittudomén, a lehetőségek határtalanok. Ne magadon gondolkodj.
2010. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

van célom :) matek,fizika faktos szeretnék lenni és hajtani kell érte, de mondjuk szeretem is.

De ettől függetlenül hiába valónak érzek mindent.

2010. febr. 12. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!