Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Győrben tudtok jó pszihológust...

Győrben tudtok jó pszihológust/pszihiátert aki nem akar minden áron gyógyszerrel kezelni?

Figyelt kérdés
Kb egy-másfél éve anyukámat pánikbetegséggel diagnosztizálták, majd kb 3 hónapja nálam is megjelentek a rohamok (amik egyébként 5 éves koromban abbamaradtak) és durvábban produkálom a tüneteket mint anya valaha. Sajnos nem tudok jó orvost mert akit ajánlottak nem működik a száma. Gyógyszert azért se szeretnék szedni mert elfelejteném, meg nálam szokása minden gyógyszernek produkálni a "szebb" mellékhatásokat.... Meghát szeretném megpróbálni gyógyszerek nélkül.
2015. febr. 24. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus eleve nem gyógyszerez, hanem a probléma okát keresi és kezeli. Tehát ha pszichológust keresel, akkor nem kapsz gyógyszert. (Pszichiáternél is vissza lehet utasítani, csak ők nem nagyon tudnak helyette mást kínálni...)
2015. febr. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek.

De, ha olyan durva pánikbetegséged van, akkor bizony kell a gyógyszer, mert nem fogsz meggyógyulni! Tapasztalat. Én kétszer küzdöttem meg vele. Először abbahagytam 4 hónap után mert babát akartam nagyon. Maga volt a pokol az az egy hét mig leálltam róluk. De az ösztön olyan erős volt hogy leküzdöttem.

Aztán megint előjött. Nem akartam pszichiátert, ezért a kezelőorvosom próbálkozott gyengébb tabikkal amik nem segitettek ezért muszáj volt tovább lépnem mert azt hittem megőrülök a rohamoktól. A pszichiáter irt gyógyszert 3 hét után már éltem a mindennapjaim, elmúltak a tünetek amik megkeseritették az életem. Pánikbetegséggel nem lehet együtt élni ha nem tudod őket kezelni! 2,5 év után azt éreztem hogy jól vagyok már nem kell és szépen fokozatosan doki ajánlására leálltam minden gond nélkül a gyógyszerről. Ennek majdnem 10 éve. Itt-ott volt hogy éreztem rámtör a pánik (aminek tudom az okát: rettegek hogy infarktust kapok, a gyakori családon belüli infarktok miatt, de kivizsgáltattam magam, oszt megnyugodtam, ilyenkor aztán minden ok.), de végül is már megtanultam kezelni, addig mondom magamban hogy jól vagyok, nem vagyok beteg, nem kapok infarktot,stb.. hogy átmegy rajtam. De mondom ez nagyon ritkán van. Már jó ideje nincs is, kopp kopp. De ha elkap véletlenül, leküzdöm, mert mindig tudom mi váltsa ki..

2015. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak gratulálni tudok neked kettes! Aki meg nem akar gyógyszert az úgy marad.
2015. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát gratulálhatsz is hármas! Minél tovább nem kezelik annál jobban kikészül a pánikrohamoktól. Hidd el én sem akartam gyógyszert rögtön, de rájöttem magamtól hogy más nem fog segiteni. Ez nem egy nátha hogy magától elmúlik. Én nem rosszat akarok neki hanem hogy minél előbb kikerüljön ebből. Én tapasztalatot irtam. Te mit tudsz róla? Volt neked hogy ilyen okos vagy? A baráti körben is volt nem egy akinek volt és ők sem a semmitől gyógyultak meg. Egy ismerősöm van aki olyan mint a kérdező, hogy nem akar orvoshoz menni. És mi történik vele? Mennie kellene egy nagyon fontos vizsgálatra a szivével és nem mer elmenni mert attól fél hogy ott is rátör a CT-én a pánikroham. És nem mellesleg nem tud normális életet élni! De te biztos nagy szakértője vagy a pánikbetegségnek. Amúgy meg nekem száz ki fogadja meg a tanácsom ki nem, én segiteni akartam...
2015. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!