Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén lennék?

Skizofrén lennék?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy pár hónapja véletlenszerűen mentális betegségekről olvastam (valamilyen oldalról kerültem oda és sajnos tovább olvastam) azon belül pedig a skizofréniáról. Azóta félek hogy nekem is ez a betegségem van. Ha félálomban vagyok szoktam hallani valamiféle hangot de ha kinyitom a szemem akkor már nem. Ilyenkor elkezdek félni hogy tuti hallucinációm volt. Vagy nemrég ültünk a moziban és belebambultam a filmbe, ahol tapsolniuk kellett, én is majdnem tapsoltam illetve csak megfordult a fejemben. Ettől a gondolattól megint elkezdtem félni, hogy épül le a tudatom. És ezután ahogy hirtelen oldalra néztem olyan volt mintha valaki a sorok végén lévő ajtón kijött volna illetve csak árnyéka..barátom szerint a fényektől volt. Olvastam olyat is hogy úgy kezdődött valakinek a skizofréniája, hogy zenét hallott a fülében. Van hogy az én fejemben is jár egy dal és nem tudom abbahagyni csak ha elterelem a gondolataim. Néha nem tudom megfékezni a gondolataim és hülyeségek jutnak eszembe. Attól is félek hogy mi van ha ez a betegségem van és bántani fogok valakit vagy megbolondulok. Pszichiáterhez azért nem mentem még mert félek hogy teletömne gyógyszerrel. Szerintetek a párom vagy a szüleim észrevennék ha ez lenne a betegségem?
2015. febr. 26. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hipochondriának hívják a te betegségedet.
2015. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én skizofréniában szenvedek, neked meg élénk a fantáziád és túl sokat fpglalkozol magaddal.
2015. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy az.

Nem vagy túl stresszes, fáradt mostanában?

2015. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Inkább hipochonder vagy, azaz bemeséled magadnak. Minél jobban félsz attól, hogy bizonyos bajaid vannak, annál jobban idézed TE MAGAD elő őket. Nem olvasgass ilyen témákat sehol. Tudom milyen, amikor a saját gondolataidtól félsz, meg attól, hogy mi van ha olyat akarsz csinálni, amit nem is akarsz. Nagyon szar tud lenni, de minél jobban félsz, annál erősebben hozod idézed elő. Próbálj megnyugodni, csinálj olyan dolgot, amit szeretsz, menj haverokkal szórakozni. Ne magadat figyeld. Ha gondolod keress egy pszichológust, nem azért mert komoly bajod lenne, de vele tudsz beszélgetni erről, tud segíteni. Ezen az oldalon ilyen témákban ne nagyon kérdezz, mert akkora baromságokat fognak válaszolni, hogy egy hét alatt még jobban magad alatt leszel. FEL A FEJJEL!
2015. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Viszont lehetetlen eldönteni személyes találkozás nélkül. Ilyenre egy korrekt válaszoló nem mond se igent se nemet egy online oldalon.

Keress fel egy pszichológust. Ők nem tömnek tele gyógyszerrel. A jó pszichiáterek sem feltétlenül tesznek ilyet. Viszont a pszichológus meg tudja mondani, ha esetleg pszichiátere lenne szükséged. Te pedig még mindig eldöntheted, hogy megfogadod a tanácsát vagy sem. Ez rendszerint a pszichiáterre is igaz.

Szerinted eltitkolni célszerűbb mint felvállalni és segítséget kérni? Meg tudod oldani önerőből? Félsz a hozzátartozóidtól és a szakemberektől is.

Ha szerinted ki tudsz lábalni magadtól, akkor nincsen miért félned a szakemberektől sem. Nem fognak bántani. Csupán ésszel kell választani, mert nekik is vannak hibáik. Ha nem megy egyedül, akkor ők azért vannak, hogy segítsenek.

Egyébbként a skizofrén 99%-ban jól kezelhető.

2015. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Volt olyan is hogy aznap amikor olvastam ilyeneket lefekvéskor jött egy ilyen gondolat hogy mi van HA a párom gonosz, rossz. Nagyon megijedtem ettől a gondolattól s elkezdtem félni hogy mi van HA tényleg azt fogom hinni és akaratomon kívül bánton? Anyumnak ezt elmondtam akkor ő azt mondta mindenkinek vannak negatív gondolatai amiről nem tudja honnan jön,s ezekkel nem kell foglalkozni, mert nem élhetem le úgy az életem hogy attól rettegek hogy mi van HA...
2015. febr. 26. 16:06
 7/8 anonim válasza:
Ezen csak te tudsz változtatni. Ha tényleg nagyon zavar, nyugodtan menj el!pszichológushoz, ő tud segíteni.
2015. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"aznap amikor olvastam"...

ha vámpírokról olvastál volna, akkor valószínûleg vámpirnak gondoltad volna...

2015. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!