Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy 15 éves lánynak mennyi az...

HappyRiver kérdése:

Egy 15 éves lánynak mennyi az átlag IQ-szint? (140 sok, kevés? )

Figyelt kérdés
2015. márc. 5. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyi amennyit ezek a netes iq tesztek mutatnak. :)
2015. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
A válsz egyébként sok
2015. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Személyre szabott és fejleszthető , ha ez a tényleges 1q-ja akkor zsenihez közelít . 70 az nagyon gyenge 100 az átlag , a 130 feletti már profi kategóriás .
2015. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden korban 100 az átlag-IQ (sd 15). Ha tényleg 140 az IQ-d, az kiemelkedő, de a Mensa Hungariqa oldalán kívül SEMMILYEN internetes teszt nem ad pontos eredményt, mert ezeket nem sztenderdizálták - szándékosan irreálisan magas eredményeket adnak, hogy jobban érezd magad tőlük. Egy teszt sztenderdizálása több millió forintba kerül, nem fogják ingyen felpakolni a netre.


Ha kíváncsi vagy az IQ-dra, menj el valahova hivatalos tesztírásra.

2015. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha valóban ennyi lenne az IQ-d, akkor meg tudtad volna keresni googleban az iq tesztek értékelését....
2015. márc. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Sőt, magától tudnia kellett volna a választ.

A 140 az még messze nem zseni. Én egy hivatalos teszten 136-ot írtam és nem érzem magam zseninek.

Bár, hogy nagyon közel állok hozzá, az bizonyos...:)

2015. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
# 6: Nem minden zseni érzi magát zseninek, vannak önértékelési problémás zsenik is. A magasabb IQ-val rendelkezőknél gyakoribbak az önértékelési zavarok.
2015. márc. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És mi van ha a csajszi nem magára gondolt, hanem valaki másra?

Egyébként ez messze semmit nem mond sokat arról, hogy mire kéne képesnek lennie. Lehet hogy szorong, és szarul van, és ezért nem tudta kikeresni.

A netes tesztek egyébként nem olyan rosszak szerintem. Pont hogy sztenderdizáltak, és 1-2 megbízható, azt az ember érzi. Nem véletlen hogy kik Menza tesztet ír, már 50%-uk bent van. Ez az átlagpopulációnál 2%.


A kérdésre válasz:

15 évesen még nem is lehet korrekt iq tesztet csinálni, csak 17 éves kortól mér a teszt rendesen. Ha mégis sikerülne valahogy megállapítani, akkor persze sok, az emberek 0.6%-nál jobb.

2015. márc. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A netes tesztekkel az a gond, hogy az átlag felhasználó nem tudja, hogy milyen skálát használ a teszt, lévén többféle létezik. Bizonyos tesztek esetében mindenkinek, aki kicsit is az átlag felett van, extrém magas eredmény jön ki.
2015. márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már az sem semmi, hogy végig tudj csinálni valaki a tesztet. Én a felénél mindig megunom.
2015. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!