Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet veszélyes egy borderline...

Lehet veszélyes egy borderline szindrómás ember?

Figyelt kérdés

3 éve élek együtt a párommal, van egy 1 éves kisfiúnk. Hirtelen és nagy szerelem volt a miénk, bár már akkor jobban odafigyelhettem volna az intő jelekre...

Tudom hogy ez egy elég összetett és komoly betegség, illetve személyiségzavar és csak hosszas orvosi vizsgálatok után mondják ki ezt, de úgy gondolom az én páromnak borderline szindrómája lehet.

Remélem olvassa valaki olyan a kérdésemet, akinek van tapasztalata arrol hogy milyen együtt élni egy ilyen emberrel!? Veszélyes lehet rám és kisfiamra nézve? (sokszor félek tőle, mikor ilyen "rohama" van) :(

Kifejteném bővebben is hogy milyen a párom, mi az ami aggaszt vele kapcsolatban de először szeretném ha valaki írna hogy meghallgatna és tanácsot adna. El vagyok nagyon keseredve, orvosról meg hallani se akar, mert szerinte vele semmi probléma nincs. Pedig szerintem nagyon is van :(


2015. márc. 7. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos én is borderline vagyok, csak épp lányba. Ha gondolod akkor én szívesen írok a saját állapotomról és adhatok tanácsot.
2015. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
69%
Nem vagyok orvosilag diagnosztizálva, de valószínűleg borderline vagyok. Egyetlen egy dolgot jegyezz meg és ez a legfontosabb: egy borderline soha nem bántana mást, soha, szavakkal képes tönkretenni, sebezni és bántani bárkit, de nem erőszakkal, soha nem bántaná azt, akit szeret, még amikor rohama van, akkor sem. Hidd el, tudom, miről beszélek, még a legmélyebb gödörben, a legrosszabb állapotomban sem vagyok veszélyes senkire. Csak önmagamra. Erre vigyázz. Az, hogy önmagában kárt tesz, az a legveszélyesebb, saját magát gyötri legjobban és kínozza. A borderline önmagát nem tudja elviselni, és a saját démonaitól akar megszabadulni, azért tombol és dühöng, nem a körülötte lévőket.
2015. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Hmm....én is borderline-os vagyok....s bizony vannak kemény hátulütői ennek a betegségnek. Privátban válaszolok, ha gondolod.
2015. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!